Rozstrzelali się w drugiej połowie. Kłos Chełm – Tomasovia 0:4

Piłkarze IV ligi rozgrywają podczas trwającego weekendu XII kolejkę spotkań. Podopieczni trenera Pawła Babiarza w sobotę 10 października udali się do Rożdżałowa, by na tamtejszym stadionie o ligowe punkty walczyć z Kłosem Chełm. Po wysokim zwycięstwie Tomasovii podczas spotkania w Tomaszowie 8:0 kibice, którzy wybrali się do Rożdżałowa liczyli na kolejne efektowne zwycięstwo.

Piłkarze Kłosa po lekcji futbolu we wspomnianym powyżej spotkaniu od pierwszego gwizdka postawili na głęboką defensywę wyczekując okazji do kontrataków. Taka taktyka przyniosła korzyść gospodarzom w pierwszej połowie, ponieważ ta część zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie „niebiesko-biali” przyśpieszyli zdecydowanie grę i ruszyli do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków. Worek z bramkami rozwiązał się w 60 min, kiedy to Damian Szuta po raz pierwszy pokonał golkipera miejscowych. Następne bramki podopieczni trenera Babiarza zdobywali w końcówce meczu. W 81 oraz w 84 min na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Marcin Żurawski, wykorzystując rzuty karne, natomiast swojego gola zdobył również Jakub Witkowski, który w 89 min przypieczętował zwycięstwo naszego zespołu.

Następny mecz ligowy Tomasovia rozegra na własnym boisku 18 października o godz. 14:00, a rywalem będzie Unia Hrubieszów.

Kłos Chełm – Tomasovia 0:4 (0:0)

bramki: Żurawski 81′, 84′ (obie z rzutów karnych), D.Szuta 60′, Witkowski 89′

Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Chmura, Zozulia, Pleskacz (84′ Błajda) – Karólak (80′ Witkowski), Skiba, Słotwiński (62′ Smoła), Dorosz, D.Szuta – J.Szuta (85′ Sałamacha)

Żółte kartki: Rak, Krawiec – Pleskacz

Sędzia: Patryk Zielant (główny), Piotr Jamrowski, Marcin Domański (asystenci) –  OKS Biała Podlaska