[the_ad_group id="53"]

Oldboje Tomasovii drudzy podczas „III Turnieju im. Jana Wojtaszka” w Zawadzie

Oldboje 063

W minioną sobotę rozegrany został w Zawadzie „III Turniej im. Jana Wojtaszka” oldbojów, podczas którego udział wzięło siedem drużyn. Jedną z nich byli piłkarze Tomasovii, którzy ostatecznie uplasowali się po raz kolejny biorąc pod uwagę wcześniejsze turnieje tego lata na drugim miejscu.

Bezkonkurencyjni w sobotnie popołudnie byli piłkarze Hetmana Zamość, którzy w sześciu meczach odnieśli pięć zwycięstw i jeden remis. Już w swoim pierwszym meczu piłkarze Tomasovii zmierzyli się właśnie z zamościanami. Mecze pomiędzy tymi drużynami bez względu na to, czy są rozgrywane w hali, czy na świeżym powietrzu zawsze należą do bardzo zaciętych i emocjonujących co po raz kolejny pokazał sobotni pojedynek. Niestety tym razem górą okazali się piłkarze Hetmana, którzy pokonali naszych piłkarzy różnicą jednego gola, a tomaszowian było stać w tym meczu jedynie na bramkę kontaktową autorstwa Jarosława Korzenia. Następne dwa mecze nasi piłkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując Włókniarza Frampol oraz minimalnie gospodarzy zawodów Echo Zawada.

Bardzo zacięte i emocjonujące spotkanie Tomasovia rozegrała z Ładą Biłgoraj . Ten mecz zakończył się rezultatem remisowym, ponieważ przez dwanaście minut (grano systemem każdy z każdym po 12 min) obie drużyny zdobyły po jednym golu. Dla naszego zespołu wyrównującego gola zdobył Piotr Orzechowski. Najwięcej goli z udziałem naszego zespołu padło w meczu z Reprezentacją Gminy Zamość tutaj tomaszowianie rozgromili swoich rywali różnicą pięciu goli, a hat-trickiem w tym pojedynku popisał się Zbigniew Kuczyński. W ostatnim swoim meczu Tomasovia miała okazję przypieczętować drugą lokatę bez oglądania się na wyniki rywali, gdzie ich przeciwnikiem była Victoria Parczew. Niestety ten mecz wyraźnie nie wyszedł naszemu zespołowi niby optyczna przewaga była po ich stronie, lecz parczewianie bardzo groźnie kilkakrotnie wyprowadzili szybkie kontry. Dwie z nich potrafili zamienić na gole i mimo bramki Jacka Gontarza zdołali dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Oldboje 135

Po tej porażce stało się jasne, że końcowa lokata Tomasovii będzie zależała od wyniku meczu pomiędzy Echem Zawada i Ładą Biłgoraj. Zwycięstwo tych drugich zepchnęłoby naszą drużynę na III miejsce, jednak tak się nie stało, ponieważ po niezwykle zaciętym pojedynku padł rezultat remisowy i tym samym Andrzej Wachowicz i jego koledzy zakończyli turniej za plecami Tomasovii.

Po zmaganiach sportowych jak to zazwyczaj bywa przyszedł czas na wręczanie dyplomów, pucharów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich drużyn, oraz zawodników. Wśród osób, które wręczały różnego rodzaju upominki był prezes Lubelskiego ZPN panZbigniew Bartnik. Organizatorzy oprócz nagród drużynowych przygotowali również nagrody indywidualne w trzech kategoriach. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Jarosław Dynamus z Hetmana Zamość, który podczas meczu z Reprezentacją Gminy Zamość zdobył wszystkie bramki, czyli siedem. Najlepszym bramkarzem wybrany został Dawid Wasąg z Łady Biłgoraj, natomiast najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Zbigniewa Kuczyńskiego z Tomasovii. Było to olbrzymie zaskoczenie dla samego laureata, bo jak sam przyznał po ceremonii wręczania nagród to jego pierwsze takie indywidualne wyróżnienie. Ogólnie wszyscy z Zawady wyjeżdżali zadowoleni bez względu na zajęte miejsca itd. bo to była kolejna świetna promocja futbolu i godne uczczenie pamięci zasłużonego działacza Echa Zawady Jana Wojtaszka . Na pochwałę zasługują również organizatorzy turnieju, którzy spisali się na medal, więc liczymy, że i za rok podczas IV turnieju nie zabraknie piłkarzy Tomasovii.

Oldboje 170

Podczas sobotniego turnieju nie zabrakło naszego serwisu, bo kiedy tylko możemy z dużą przyjemnością promujemy i informujemy o wynikach naszej drużyny oldbojów. Poniżej zamieszczamy więc komplet wyników „III Turnieju im. Jana Wojtaszka”, galerię zdjęć oraz materiał filmowy z przegranego niestety meczu z Hetmanem Zamość.

Wyniki:

Reprezentacja Gminy Zamość – Echo Zawada 0:3

Victoria Parczew – Włókniarz Frampol 0:0

Tomasovia – Hetman Zamość 1:2 bramka:Korzeń

Echo Zawada – Victoria Parczew 4:0

Włókniarz Frampol – Tomasovia 0:2 bramki: Korzeń, Kuczyński

Łada Biłgoraj – Reprezentacja Gminy Zamość 5:0

Victoria Parczew – Łada Biłgoraj 0:2

Tomasovia – Echo Zawada 1:0 bramka: Korzeń

Hetman Zamość – Włókniarz Frampol 2:2

Łada Biłgoraj – Tomasovia 1:1 bramka: Orzechowski

Echo Zawada – Hetman Zamość 0:2

Reprezentacja Gminy Zamość – Victoria Parczew 0:2

Tomasovia – Reprezentacja Gminy Zamość 5:0 bramki:Kuczyński x3, Iwanicki, Korzeń

Hetman Zamość – Łada Biłgoraj 1:0

Włókniarz Frampol – Echo Zawada 0:0

Reprezentacja Gminy Zamość – Hetman Zamość 0:7

Łada Biłgoraj – Włókniarz 0:0

Victoria Parczew – Tomasovia 2:1 bramka:Gontarz

Hetman Zamość – Victoria Parczew 3:1

Włókniarz Frampol – Reprezentacja Gminy Zamość 5:0

Echo Zawada – Łada Biłgoraj 1:1

 

Oldboje - Zawada grupowe

Tomasovia wystąpiła w składzie: (Górny rząd od lewej)  Jacek Iwanicki, Piotr Nadwodnik, Piotr Towbin, Marek Olenkiewicz, Zbigniew Kuczyński
(Dolny rząd od lewej) Piotr Dec, Jacek Gontarz, Piotr Orzechowski, Jarosław Korzeń

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1. Hetman Zamość – 16pkt

2. Tomasovia – 10pkt

3. Łada Biłgoraj – 9pkt

4. Echo Zawada – 8pkt

5. Włókniarz Frampol – 7pkt

6. Victoria Parczew – 7pkt

7. Reprezentacja Gminy Zamość – 0pkt

 

Najlepszy strzelec – Jarosław Dynamus (Hetman Zamość)

Najlepszy bramkarz turnieju – Dawid Wasąg (Łada Biłgoraj)

Najlepszy piłkarz turnieju – Zbigniew Kuczyński (Tomasovia)

 

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!