[the_ad_group id="53"]

Nowi beniaminkowie IV ligi lubelskiej na sezon 2020/2021. Ile drużyn zagra w IV lidze?

Wczoraj prezesi Wojewódzkich Związków Piłkarskich podjęli decyzję o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020 w IV -ligach oraz klasach niższych. Wraz za tą decyzją ustalono, że drużyny , które w swoich rozgrywkach zajęły pierwsze lokaty uzyskają awans do klasy wyższej, lecz ze wspomnianych lig nie będzie spadkowiczów. Co to oznacza dla IV ligi lubelskiej, gdzie występują  piłkarze Tomasovii?

Na pewno to, że z IV ligi lubelskiej do III ligi awans uzyskuje Lewart Lubartów, któremu gratulujemy i życzymy powodzenia na boiskach III -ligowych. Wszystko wskazuje na to, że IV liga lubelska w sezonie 2020/2021 zostanie powiększona conajmniej do 19 drużyn, a może i więcej. Jak to możliwe? Po awansie drużyny z Lubartowa w lidze zostaje 15 zespołów plus dochodzą cztery drużyny, które wygrały klasy okręgowe. Pytanie teraz zasadnicze, czy to ostateczna liczba drużyn, czy nie?

Chodzi oczywiście o ekipy z III ligi, gdzie na dziś nie wiadomo, czy ta liga wystartuje, a jeśli nie czy będą spadkowicze? Zakładając, że III ligowcy jednak nie zagrają, a będą spadkowicze mimo to, to IV liga może liczyć wtedy 21 drużyn (spadek Chełmianki Chełm i Podlasia Biała Podlaska)! To jednak może nie być koniec, ponieważ jeśli z II ligi spadnie Stal Stalowa Wola to pociągnie za sobą kolejną drużynę w dół z III ligi, czyli Orlęta Radzyń Podlaski. Podsumowując IV liga lubelska w sezonie 2020/21 może liczyć teoretycznie nawet 22 drużyny, co jest trudne do wyobrażenia. Z drugiej strony wydaje się, że jeśli sezon w III lidze zostanie zakończony to raczej nie będzie spadków i w tej klasie rozgrywkowej , bo jeżeli w niższych ligach nie ma to dlaczego miałoby być w tej?

Na wszelkie decyzje będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, gdy ogłosi je oficjalnie prowadzący rozgrywki związek, czyli LZPN. Dziś jednak prezentujemy beniaminków IV ligi na sezon 2020/2021. Podkreślamy, że niżej wymienione kluby muszą spełnić wszelkie wymagania licencyjne, by zagrać o klasę wyżej. 

 


Mistrz zamojskiej klasy okręgowej

 

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Gryf Gmina Zamość

Rok założenia: 2011

Barwy: czerwony – żółty – biały

Siedziba Klubu: Zawada 296,22 – 400 Zamość

Trener: Roman Błonka

 


 

Mistrz chełmskiej klasy okręgowej

 

Gminny Klub Sportowy Unia Białopole

Rok założenia: 1976

Barwy: niebiesko-biało-czarne

Siedziba klubu:  Chełmska 1, 22-135 Białopole

Trener: Tomasz Hawryluk

 

 


 

Mistrz lubelskiej klasy okręgowej

 

Gminno-Ludowe Towarzystwo Sportowe Świdniczanka Świdnik Mały

Rok założenia: 1960

Barwy: zielono-biało-czerwone

Siedziba klubu: Świdnik Mały 39, 20-258 Lublin

Trener: Paweł Pranagal

 

 


 

Mistrz klasy okręgowej Biała Podlaska

 

Lutnia Piszczac

Rok założenia: 1972

Barwy: biało-niebieskie

Siedziba klubu: Włodawska 4, 21-530 Piszczac

Trener: Henryk Grodecki

 

 


 

Przypomnijmy, że sezon 2020/21 w IV lidze ma pierwotnie wystartować 15/16 sierpnia i miejmy nadzieję, że pandemia koronawirusa ustąpi na tyle, że będzie to możliwe.