[the_ad_group id="53"]

Coraz bliżej IV ligi. Tomasovia -Avia Świdnik 0:2

W niedzielę 8 maja spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Tomasovii, którzy w ramach XXVIII kolejki podejmowali na własnym boisku Avię Świdnik. Sympatycy naszego zespołu, którzy pofatygowali się na niedzielny mecz byli na pewno zaskoczeni, ponieważ odbywał się on nie na głównej płycie tomaszowskiego stadionu, lecz na bocznym boisku, które było pieczołowicie przygotowywane przez pracowników OSiR od dłuższego czasu. Oczywiście związane to jest z pracami modernizacyjnymi, które toczą się przy głównym boisku. Jeżeli chodzi o mecz, to goście ze Świdnika potwierdzili, że należą do czołówki rozgrywek i wywieźli z Tomaszowa Lubelskiego komplet punktów, wygrywając 0:2. 

 

Ta porażka sprawia, że szanse Tomasovii na zachowanie III -ligowego bytu mocno zmalały. Wiadomo już, że z II -ligi spada Hutnik Kraków, a to oznacza spadek z III -ligi czterech drużyn. Do bezpiecznej 14 lokaty „niebiesko-biali” tracą w obecnej chwili 12 punktów, a do rozegrania pozostało już tylko sześć kolejek. Najbliższy mecz ligowy podopieczni trenera Babiarza rozegrają w sobotę 14 maja o godz. 17:00 ze Stalą w Stalowej Woli.

 

Tomasovia – Avia Świdnik 0:2 ( 0:1 )

bramki: Maluga 25′, Kunca 83′

 

Tomasovia: 1. Bartoszyk – 16. Pleskacz, 5.Chmura, 11. Skiba, 13. Zozulia – 9. Tsybulnyk, 6. Słotwiński (14. Orzechowski 63′), 8. Tomaszewski (10. Smoła 63′), 17. Doiteau (15. Kycko 63′), 18. D.Szuta (3. Wolanin 85′) – 7. J.Szuta  (2. Lis 75′)

 

Żółte kartki: J.Szuta, Skiba –  Kursa, Poleszak

 

Sędzia: Jakub Pych (główny), Tomasz Kubicki i Jakub Dzwoniarek (asystenci) – KS Dębica

 

Widzów: 250