Bezlitośni dla rywala. Tomasovia – Łada 1945 Biłgoraj 10:0

W ósmej kolejce spotkań piłkarze Tomasovii zagrali mecz przed własną publicznością, a ich rywalem była Łada 1945 Biłgoraj outsider tabeli, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze ani jednego punktu i nie strzelił nawet bramki. Tomaszowianie okazali się bezlitośni dla drużyny gości gromiąc ich, aż 10:0.

Mecz bardzo szybko się rozstrzygnął, ponieważ już po sześciu minutach „niebiesko-biali” prowadzili trzema golami. Po tak piorunującym początku wydawało się, że podopieczni trenera Pawła Babiarza mogą oszczędzać się przed czekającymi ich derbami powiatu tomaszowskiego z Huczwą w Tyszowcach, jednak jeśli ktoś tak myślał był w dużym błędzie. Tomaszowianie nie poprzestawali na tym i dążyli do zdobycia kolejnych goli. W pierwszej części nasi gracze dołożyli jeszcze dwa gole, a mogli i więcej m.in w 30 min rzutu karnego nie wykorzystał Arkadiusz Smoła. Podczas drugiej połowy Tomasovia kontynuowała festiwal strzelecki strzelając w sumie jeszcze pięć goli.

Już w najbliższą niedzielę 20 września piłkarzy Tomasovii czeka o wiele większe i cięższe wyzwanie, ponieważ kolejnym rywalem będzie Huczwa Tyszowce. Derby powiatu tomaszowskiego rozegrane zostaną na boisku w Tyszowcach o godz. 15:00.

Tomasovia – Łada 1945 Biłgoraj 10:0 (5:0)

bramki: Dorosz 3′,40′, 75′, D.Szuta 4′, Smoła 6′, Rojek 18′, Baran 47′,57′ Sałamacha 49′,Iwanicki 84′

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz (46′ Baran), Chmura, Zozulia, Rojek (69′ Błajda) – Smoła (46′ Karólak), Skiba, Sałamacha, Słotwiński (57′ Iwanicki), D.Szuta (30′ Żurawski)  – Dorosz

Żółte kartki: Sawa (Łada)

Sędzia: Kacper Gil (główny), Robert Kędziora, Bernard Kostrubiec (asystenci) – (OKS Zamość)