Młodzież Motoru Lublin wysoko ogrywa Tomasovię w meczu kontrolnym

Wczoraj piłkarze IV ligowej Tomasovii rozegrali kolejny mecz kontrolny tym razem w Lublinie, gdzie ich rywalem byli młodzi piłkarze Motoru występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna trenera Tomasza Jasika często rozgrywa mecze sparingowe z zespołami IV – ligowi i co ciekawe zazwyczaj strzela w nich sporo bramek, jak choćby w wygranym 6:0 meczu z Lublinianką Lublin. Nie inaczej było i tym razem, ponieważ gospodarze pokonali naszą drużynę 5:2.

O takiej porażce zadecydowała druga połowa, ponieważ do przerwy był wynik bezbramkowy. Podczas drugich 45 minut szkoleniowiec Marek Sadowski  dokonał kilku zmian i jak się okazało, miało to wplływ na dalszą część meczu. Wprawdzie tomaszowianie wyszli jako pierwsi na prowadzenie za sprawą bramki, którą zdobył Maciej Żerucha w 50 minucie, lecz w ciągu kolejnego kwadransa piłkarze Motoru zdobyli, aż trzy gole. Tomaszowskim piłkarzom udało się jeszcze złapać kontakt i dojść rywali na jedną bramkę po golu Karola Karólaka, lecz w końcówce miejscowi dołożyli jeszcze dwa trafienia. Wyjaśniła się przyszłość dwóch testowanych zawodników z Ukrainy, których w swoim zespole chciał mieć szkoleniowiec Marek Sadowski. Obaj zawodnicy nie będą występowali na wiosnę w barwach Tomasovii.

Następny mecz kontrolny tomaszowianie rozegrają w Zamosciu 24 lutego o godz. 13:00, gdzie ich przeciwnikiem będzie Kryształ Werbkowice

Motor Lublin (CLJ) – Tomasovia 5:2 (0:0)

bramki: Żerucha 50′, Karólak 68′.

Tomasovia: Waśkiewicz – Szuta, Karwan, Smoła, Kłos – Staszczak, Skiba, Orzechowski, Baran, Karólak – Mruk. Na zmiany wchodzili: Krawczyk, Krosman, Piatnoczka, Towbin, Dudziński, Żerucha.