[the_ad_group id="53"]

Zwycięstwo na koniec przygotowań do sezonu. Tomasovia – Kryształ Werbkowice 3:2

Kryształ 029

 

Ostatni mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy wczoraj na własnym boisku pokonali IV ligowy Kryształ Werbkowice.

 

Pierwsza połowa toczyła się pod optyczną, przewagą piłkarzy Tomasovii, którzy w miarę szybko objęli prowadzenie. W 20 minucie na prowadzenie „niebiesko-białych” wyprowadził Przemysław Orzechowski po bardzo dobrej asyście Tomasza Kłosa. Z prowadzenia tomaszowianie cieszyli się raptem dwie minuty, gdy po stracie piłki przez Mariusza Ratynę goście wyprowadzili kontrę, po której Aleksander Poterucha strzałem w krótki róg doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej części żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola i tym samym zakończyła się ona rezultatem remisowym.

 

Druga część była zdecydowanie gorsza w wykonaniu podopiecznych trenera Jacka Paszkiewicza gra była rwana nie było płynności gry tak jak to miało miejsce podczas pierwszej połowy. Ta część rozpoczęła się jednak od uczczenia przez piłkarzy obu drużyn i wszystkich zgromadzonych na stadionie pamięci wszystkich poległych podczas Powstania Warszawskiego i gdy zawyły syreny gra na murawie została wstrzymana. Mimo gorszej postawy w drugiej połowie to właśnie w niej Tomasovia zdobyła decydujące o zwycięstwie bramki. W 65 minucie bardzo dobra wrzutka w pole karne Michała Skiby dotarła do Ireneusza Barana, który z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki Kryształu. Gdy zegarki wskazywały 70 minutę bardzo dobrym podaniem do Tomasza Kłosa popisał się zawodnik testowany, a ten po raz kolejny potwierdził, że umie zdobywać bramki. Goście z Werbkowic są znani z tego, iż bez względu na to, jaki jest wynik zawsze walczą do końca i ta walka opłaciła się podopiecznym Jacka Szczyrby. W 87 minucie po koszmarnych błędach obrony rezultat zmniejszył Sebastian Laszuk, który pokonał testowanego bramkarza naszego zespołu. Na szczęście na wyrównanie przeciwnikom zabrakło już czasu i to nasi gracze mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

 

Tak jak wspomnieliśmy był to ostatni mecz sparingowy i przed zespołem Tomasovii już tylko rozgrywki ligowe. Powoli wyjaśniają się również tematy kadrowe naszego zespołu. W porównaniu z poprzednim sezonem w „niebiesko-białych” barwach zabraknie Mateusza Bojarczuka, Norberta Raczkiewicza, Patryka Słotwińskiego – Wisła Puławy, Waldemara Kozyry – wyjazd za granicę, Damiana Karwackiego – Izolator Boguchwała, Bartłomieja Bysia, Michała Bartoszyka, Kamila Groborza – Orlęta Radzyń Podlaski. W tym tygodniu będą również finalizowane rozmowy z nowymi piłkarzami. Z takich ciekawostek jest to, iż od tego sezonu z naszym zespołem będzie współpracował dietetyk pan Adam Lis.

 

Tomasovia – Kryształ Werbkowice 3:2 (1:1)

bramki: Orzechowski 20′, Baran 65′, Kłos 70′ – Poterucha 22′, Laszuk 87′

 

Tomasovia: Bartoszyk – – Szuta, Misztal, Joniec, Skiba – Mazurkiewicz, Ratyna, Baran, Orzechowski, Oznański – Kłos. Na zmiany wchodzili: zawodnik testowany I, Chwała, zawodnik testowany II