[the_ad_group id="53"]

Zostawili serce na boisku, zabrali komplet punktów. Czarni Połaniec – Tomasovia 0:1

W ramach XXIII kolejki spotkań mecz ligowy rozegrali seniorzy Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła babiarza udali się do Połańca, by o ligowe punkty powalczyć z 13 zespołem w tabeli przed tym meczem Czarnymi. Spotkanie stało pod dużym znakiem zapytania ponieważ już w drodze do Połańca w mediach społecznościowych rywali ukazały się filmy z murawą, na której po obfitych opadów deszczu były kałuże. Na szczęście gospodarze meczu stanęli na wysokości zadania i udało im się przygotować plac gry na tyle, by można było spotkanie rozegrać.

 

Sam mecz był bardzo otwarty z obu stron szczególnie w pierwszej połowie, gdzie obie drużyny stworzyły sobie sporo szans na gole, ale ten decydujący cios zadali w 15 min tomaszowianie. Debiutujący w naszym zespole Oleksandr Tsybulnyk oddał strzał zza pola karnego,lecz nieczysto trafił w piłkę ale na tyle czysto, że futbolówka dotarła do Arkadiusza Smoły, jednak jego uderzenie obiło poprzeczkę bramki Czarnych. Na szczęście na posterunku był Jakub Szuta, który dopadł do piłki i z bliskiej odległości posłał ją do siatki. 

 

Czarni Połaniec – Tomasovia  0:1 ( 0:1 )

bramki: J.Szuta 15′

 

(W 55′ gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego)

 

Tomasovia:99. Krawczyk – 16. Pleskacz, 5. Chmura, 11. Skiba, 13. Zozulia – 17. Doiteau (9. Dorosz), 6. Tsybulnyk, 8. Tomaszewski, 10. Smoła (15. Kycko 83′), 18. D. Szuta – 17. J.Szuta (14. Orzechowski 90′)

 

Żółte kartki: Krępa, Bakowski, Bawor, Załucki – D. Szuta, J. Szuta, Tomaszewski, Dorosz

 

Czerwona kartka: Damian Bawor 86′ za dwie żółte.

 

Sędzia: Piotr Szypuła (główny), Tomasz Barański, Marcin Giziński (asystenci) – Śląski ZPN

 

Widzów: 100