[the_ad_group id="53"]

Zastopowali lidera! Tomasovia – Lewart Lubartów 2:1

W ramach XII kolejki spotkań o mistrzostwo IV ligi doszło w niedzielne popołudnie do starcia dwóch czołowych drużyn, w którym zajmująca przed tym meczem drugie miejsce Tomasovia podejmowała lidera rozgrywek Lewart Lubartów. Goście to był zespół, który w całych rozgrywkach nie poniósł jeszcze porażki, natomiast tomaszowianie nie zanotowali porażki na własnym boisku. Nic więc dziwnego, że niedzielny szlagier przyciągnął na trybuny sporą liczbę widzów, którzy po końcowym gwizdku opuszczali stadion w wyśmienitych humorach. Powód jest oczywisty, ponieważ obejrzeli dobry mecz w wykonaniu obu drużyn a co najważniejsze zwycięstwo podopiecznych trenera Pawła Babiarza. Decydujący gol padł w czwartej z doliczonych minut, kiedy to piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Maciej Żerucha a tam Damian Chmura uderzeniem głową posłał futbolówkę do bramki Lewartu. 

 

Po 12 kolejkach piłkarze Tomasovii nadal okupują pozycję wicelidera, ale tracą już tylko punkt do lubartowian. Następny mecz tomaszowianie rozegrają w niedzielę 27 października o godz. 14:00 we Włodawie z tamtejszą Włodawianką. 

 


 

Tomasovia – Lewart Lubartów 2:1 ( 1:0 )

bramki: J.Szuta 37′, Chmura 90+4′ – Najda 60′

 

Tomasovia: Krawczyk – D.Szuta, Chmura.Smoła, Zozulia -Baran (78′ Żurawski), Gęborys (64′ Łeń), Stożek (78′ Turewicz), Cain (84′ Żerucha), Pleskacz – J.Szuta (64′ Rataj)

 

Żółte kartki:D.Szuta, J.Szuta, Pleskacz – Kotowicz, Najda, Fularski

 

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (główny), Tomasz Korszeń, Filip Ścioch (asystenci) – OKS Biała Podlaska

 

Widzów: 700