Za wysoka porażka. Avia Świdnik – Tomasovia 4:1

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy na boisku w Piaskach zmierzyli się z Avią Świdnik. Spotkanie zakończyło się porażką tomaszowian.

Przez ponad 60 minut na boisku w Piaskach trwała wyrównana walka i tak naprawdę nie było widać różnicy, że jeden zespół będzie występował w III, a drugi w IV lidze. Jako pierwsi bramkę w tym meczu zdobyli piłkarze Tomasovii. W 29 minucie meczu ładna kombinacyjna akcja naszego zespołu, po której futbolówka dotarła do jednego z sześciu testowanych w tym meczu zawodnika, a ten ładnym uderzeniem trafił do siatki Avii. Radość „niebiesko-białych” z prowadzenia nie trwała zbyt długo, bo zaledwie cztery minuty. W 33 minucie po zamieszaniu w polu karnym Tomasovii piłkę do siatki skierował Sebastian Orzędowski. Takim też wynikiem remisowym 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej części wyrównana walka trwała mniej więcej do 65 minuty. Potem szkoleniowiec naszej drużyny zaczął wpuszczać na boisko juniorów naszego klubu, więc na tle tak doświadczonego przeciwnika musiało to się odbić na grze, choć ambicji młodzieży naszego klubu nie można odmówić. W 75 minucie Tomasovia straciła drugiego gola po tym, jak Jakub Mażysz znalazł się w sytuacji sam na sam z testowanym bramkarzem nie dając mu szans na obronę. Tomaszowianie mimo zmian dokonywanych przez trenera Jacka Paszkiewicza również mieli swoje szanse na zdobycie goli jak, chociażby Bartosz Iwanicki, czy Damian Szuta, lecz zabrakło skuteczności pod bramką rywali lub bardzo dobrze w swojej „świątyni” spisywał się Łukasz Gieresz. Nieco lepiej ze skutecznością było po stronie gospodarzy, którzy w dwie minuty w 85 i 86 zdobyli jeszcze dwa gole, których autorami byli testowani zawodnicy przez klub ze Świdnika. Ostatecznie świdniczanie zwyciężyli różnicą trzech goli i jak przyznawali po meczu jego obserwatorzy jest to wynik za wysoki, ponieważ na boisku nie było widać, aż takiej różnicy klas jak na to wskazuje końcowy rezultat. Jednak w futbolu liczą się bramki, a nie wrażenia, a tych więcej zdobyli niestety świdniczanie.

Następne spotkanie kontrolne piłkarze Tomasovii zagrają w najbliższą sobotę, gdzie o godz. 10:30 w Tuczempach zmierzą się z miejscowym Piastem.

***

Avia Świdnik – Tomasovia 4:1 (1:1)
bramki: Orzędowski 34′, Jakub Mażysz 70′ , zawodnik testowany 85′, zawodnik testowany 86′ – zawodnik testowany III 29′

Tomasovia: Waśkiewicz – Misztal, zawodnik testowany I, Smoła, Melnyczuk – Śrótwa, Szuta, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Baran, Kłos. Na zmiany wchodzili: zawodnik testowany IV, Piatnoczka, Iwanicki, Nastałek, Pisarczyk, zawodnik testowany V, zawodnik testowany VI.