[the_ad_group id="53"]

Wygrała drużyna skuteczniejsza. Tomasovia – Huczwa Tyszowce 3:1

Siódme spotkanie kontrolne rozegrali w czwartkowy wieczór piłkarze Tomasovii, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Suścu zmierzyli się z Huczwą Tyszowce. Planowo tomaszowianie mieli rozegrać mecz kontrolny w sobotę z Avią Świdnik, ale rywale poinformowali nasz klub o rezygnacji z gry, czym postawili nasz zespół w niewdzięcznej sytuacji, bo znaleźć rywala, gdy wszystkie kluby dawno mają wszystko zaplanowane, jest bardzo trudno.

Pomoną dłoń do naszego zespołu wyciągnęła Huczwa Tyszowce, za co podziękowania należą się władzom klubu rywali, jak i sztabowi szkoleniowemu, Przy okazji nadarzyła się okazja do rewanżu, ponieważ obie ekipy miały już okazję zmierzyć się w meczu kontrolnym podczas obecnych przygotowań do rundy wiosennej, tyle tylko, że na boisku w Lubyczy Królewskiej. Wtedy dość niespodziewanie wygrała Huczwa 2:0. Podczas wczorajszego meczu optyczna przewaga należała do tomaszowian, ale szczególnie podczas pierwszej polowy „niebiesko-białych” zawodziła pod bramką rywali skuteczność, choć trzeba przyznać, że piłkarze z Tyszowiec również mieli swoje okazje do zdobycia goli. I raz im się ta sztuka udała w 33 min, kiedy to Rodrigo Alejandro Ibanez przytomnym lobem pokonał Łukasza Bartoszyka. Jak się potem okazało, był to jedyny gol w tej części.

Druga połowa dla nielicznej grupki kibiców obu drużyn była jeszcze ciekawsza, ponieważ zarówno Tomasovia jak i Huczwa stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramek, ale podczas drugich 45 minut do bramki trafiali tylko tomaszowianie. Po raz pierwszy zrobili to w 64 min, gdy jeden z testowanych zawodników ładnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce meczu. Najpierw w 86 min Damian Szuta sprytną podcinką nad bramkarzem dał prowadzenie swojej drużynie, a trzy minuty później po raz trzeci i ostatni bramkarza Tyszowiec pokonał Bartłomiej Sienkiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3:1.

 

Tomasovia – Huczwa Tyszowce 3:1 (0:1)

bramki: Zawodnik testowany II 64′, D.Szuta 86′, Sienkiewicz 89′

 

Tomasovia: Bartoszyk – Błajda, Łuczkowski, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II – Zawodnik testowany III, Słotwiński, Kurzępa, Żerucha, Lasota – D.Szuta oraz Krawczyk, Okalski, M. Szuta, Sienkiewicz, Kłos, Krosman, Zawodnik testowany IV.