[the_ad_group id="53"]

W pełni zasłużona wygrana. POM Iskra Piotrowice – Tomasovia 1:2.

Pierwsze wyjazdowe spotkanie w sezonie 2022/2023 rozegrali w niedzielne popołudnie piłkarze Tomasovii, którzy w Piotrowicach zmierzyli się z tamtejszym zespołem POM-Iskra. Po porażce przed własną publicznością ze Startem Krasnystaw tomaszowianie przystąpili do tego meczu z wielką wolą odniesienia zwycięstwa, co im się w pełni udało, ponieważ wygrali 2:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie meczu. 

 

W 63 min po rzucie rożnym wykonywanym przez Oskara Lasotę jeden z zawodników gospodarzy chcąc wybić piłkę, machnął się, co skrzętnie wykorzystał Damian Szuta, posyłając piłkę z bliskiej odległości do bramki gospodarzy. Gdy stopery wskazywały 85 min fatalny w skutkach błąd, popełnił bramkarz POM-u Patryk Woźniak, który zagrał futbolówkę wprost pod nogi Michała Wojtowicza, a ten nie zmarnował znakomitej okazji do podwyższenia wyniku. Trzy minuty później, czyli w 88 min gospodarze po rzucie rożnym zdobyli kontaktowego gola za sprawą trafienia Rafała Bartoszcze i zanosiło się na nerwową końcówkę meczu. Na szczęście, mimo że arbiter przedłużył ten pojedynek o 5 minut, już do końca spotkania rezultat się nie zmienił i tym samym Tomasovia odniosła całkowicie zasłużone zwycięstwo. 

 

POM-Iskra Piotrowice – Tomasovia  1:2 ( 0:0)

bramki: Szuta 63′, Wojtowicz 85′ – Bartoszcze 88′

 

Tomasovia: 99. Krawczyk – 16. Pleskacz, 5. Popko (3. Piatnoczka 90′), 10. Smoła, 2. Avdieiev – 8. Lasota (15. Wawrzusiszyn 85′), 14. Ostrovskyi, 13. Krosman, 18. Szuta, 9. Orzechowski (4. Wojtowicz 63′) – 11. Drapsa (7. Towbin 76′)

 

Żółte kartki: Orłowski – Szuta, Ostrovskyi, Drapsa, Avdieiev 

 

Sędzia: Dariusz Harko (główny), Jacek Pawlak, Jakub Jabłoński (asystenci) – OKS Chełm

 

Widzów: 70