Victoria nad Victorią. Tomasovia – Victoria Żmudź 4:1

W ramach XXI kolejki o mistrzostwo IV ligi lubelskiej wczoraj piłkarze Tomasovii na własnym boisku zmierzyli się z Victorią Żmudź, która zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. Faworytem tego meczu byli zdecydowanie tomaszowianie i nasi piłkarze nie zawiedli, ponieważ odnieśli oni zwycięstwo 4:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Marka Sadowskiego, ale o dziwo to zespół Victorii jako pierwszy objął prowadzenie. W 27 minucie Bartłomiej Zwolak wyrzucił piłkę z autu w pole karne wprost do Yuriya Furty, który umiejętnie zbiegł na krótki słupek, po czym oddał strzał, z którym poradził sobie Karol Krawczyk, lecz przy dobitce niepilnowanego Roberta Janusza był już bezradny. Kibicom Tomasovii momentalnie przypomniał się środowy mecz z MKS Ryki, gdzie rywale też zdobyli pierwsi gola, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść tomaszowianie przechylili dopiero w ostatnich 20 minutach.

Na szczęście tym razem sprawy obrały zupełnie inny kierunek. Goście z prowadzenia cieszyli się raptem 4 minuty, kiedy to Paweł Staszczak dograł w polu karnym piłkę Łukaszowi Mrukowi, a ten nie miał najmniejszych problemów z trafieniem do bramki rywali. Jeszcze przed przerwą piłkarze Tomasovii objęli prowadzenie dokładnie w 44 minucie. Wtedy to Karol Karólak dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w pole karne Victorii wprost na głowę będącego na długim słupku Michała Skiby, a ten z bliskiej odległości dał prowadzenie swojej drużynie. W drugiej połowie tomaszowianie mieli jeszcze większą przewagę. Dość powiedzieć, że w tej części dwukrotnie obijali słupek, a raz poprzeczkę bramki drużyny ze Żmudzi. Decydujące bramki przesądzające o zwycięstwie padły w pierwszym kwadransie po przerwie. Najpierw w 52 minucie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu przez Karola Karólaka gola głową zdobył Arkadiusz Smoła, a w 60 minucie wspomniany wykonawca rzutu rożnego trafił do bramki z rzutu wolnego. Mimo kolejnych wielu okazji bramkowych więcej goli nie padło.

Po wczorajszym zwycięstwie piłkarze Tomasovii awansowali na 3 miejsce w ligowej tabeli. W następnej XXII kolejce, która zostanie rozegrana w najbliższą sobotę, czeka ich pauza. Następny mecz ligowy nasz zespół rozegra we wtorek 1 maja o godz. 17:00 również na swoim boisku z Sokołem Adamów. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz.

AKTUALNA TABELA

***

Tomasovia – Victoria Żmudź 4:1 (2:1)

bramki: Mruk 31′, Skiba 44′, Smoła 52′, Karólak 60′ – Janusz 27′

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski, Piątkowski, Smoła, Łeń – Karólak, Skiba, Staszczak (64′ Krosman), Baran (62′ Szuta), Żerucha (46′ Orzechowski) – Mruk (71′ Kłos)

Żółte kartki: Piątkowski – Żmuda, Pakuła

Sędzia: Łukasz Woliński (główny), Marek Mirosław, Rafał Sugier (asystenci) – KS Lublin