[the_ad_group id="53"]

Udany rewanż za porażkę w Tomaszowie. Huragan – Tomasovia 0:2

W sobotnie popołudnie ostatnie wyjazdowe spotkanie w aktualnie toczącym się sezonie rozegrali piłkarze Tomasovii. Nasza drużyna w sobotę rano musiała udać się w najdalszą podróż do Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie w walce o ligowe punkty czekał na nią miejscowy Huragan. Podczas pierwszego meczu rozegranego w Tomaszowie Lubelskim dość niespodziewanie zwyciężyli rywale 2:1, więc tomaszowianie, udając się na ten wyjazd, mieli w pamięci tamten rezultat i pałali żądzą rewanżu. Przed spotkaniem można było mieć jednak pełne obawy o końcowy rezultat, ponieważ sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać tego dnia z wielu zawodników Arkadiusza Smoły, Damiana Szuty, Patryka Słotwińskiego, Michała Wojtowicza, Patryka Krosmana, Przemysława Orzechowskiego. Jak widzimy lista nieobecnych tego dnia, jest dość pokaźna, ale nikt nie zamierzał poddawać się bez walki w końcu zespoły prowadzone przez Bohdana Bławackiego są nie od dziś znane z tego, że mają charakter wojowników. 

 

Piłkarzom obu drużyn podobnie jak podczas pierwszego meczu rozgrywanego w Tomaszowie Lubelskim przyszło rywalizować w trudnych deszczowych warunkach, choć trzeba podkreślić, że było zdecydowanie cieplej niż wtedy. Zanim jednak arbiter dał znać, by rozpocząć pojedynek, dla miejscowych kibiców miała miejsce miła uroczystość, a szczególnie dla ich trenera Damiana Panka, który jak już wiadomo, od nowego sezonu nie będzie szkoleniowcem Huraganu, a zastąpi go Przemysław Sałański. Jednak za te kilka lat pracy dla drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego jeszcze aktualny trener otrzymał od miejscowych działaczy podziękowania i upominki. Można powiedzieć, że moment podniosły, a do pełni szczęścia brakowało gospodarzom zwycięstwa nad Tomasovią. Jak pokazały wydarzenia na murawie, po ciekawym i dobrym meczu w wykonaniu naszych piłkarzy drużyna Huraganu schodziła z boiska w posępnych minach, bowiem po golach zdobytych przez Oskara Białka i Macieja Żeruchę zwycięstwo przypadło „niebiesko-białym”. Tym samym wygrywając w Międzyrzecu Podlaskim piłkarze Tomasovii zrobili prezent swojemu szkoleniowcowi, który w środę 7 czerwca obchodził 60-te urodziny.

 

Huragan Międzyrzec Podlaski – Tomasovia 0:2 (0:1)

bramki: Białek 27′, Żerucha 75′

 

Tomasovia: 22. Dehtiar – 9. Przytuła, 3. Piatnoczka, 4.K.Błajda, 5. Avdieiev – 16. Pleskacz, 10. Lis (13. M.Błajda 74′), 7. Żerucha (17. Baran 87′), 2. Popko, 15. Ostrovsky – 11. Białek (6. Lasota 65′)

 

Żółte kartki: Piatnoczka. Popko

 

Sędzia: Michał Siatka (główny), Krzysztof Rak i Mirosław Tymicki (asystenci) – OKS Chełm.

 

foto: miedzyrzec.24wspolnota.pl