[the_ad_group id="53"]

Trzecie miejsce Oldboys Team 2014 Tomasovia

W sobotę w biłgorajskiej hali OSiR rozegrany został II halowy turniej Oldboys, gdzie piłkarze, którzy ukończyli 35 lat rywalizowali o zwycięstwo w całych zawodach. Na parkiecie hali zaprezentowało się łącznie siedem drużyn.

 

Jedną z tych drużyn byli piłkarze Oldboys Team 2014 Tomasovia, którzy w pierwszym swoim meczu spotkali się z Hetmanem Zamość. Pojedynek lepiej rozpoczął się dla naszego zespołu, który po golu Jarosława Korzenia prowadził 1:0 i miał kolejne okazje, by ten wynik podwyższyć, lecz niestety nie potrafił ich zamienić na kolejne gole. Mecze z Hetmanem Zamość zawsze należą do zaciętych i trudnych pojedynków, gdzie wynik oscyluje zazwyczaj w okolicach remisu i to potwierdził wczorajszy mecz. Zamościanie również mieli swoje szanse i jedną z nich zamienili na gola, dzięki czemu spotkanie dla tomaszowian zakończyło się zaledwie rezultatem remisowym. Zdecydowanie lepiej graczom Tomasovii poszło w ich drugim meczu, gdzie rywalem była Stal Stalowa Wola, która stawiła się w silnym składzie z m.in. Mieczysławem Ożogiem na czele.

 

Jednak rywale nie mogli być zadowoleni po spotkaniu, ponieważ Tomasovia odniosła wysokie zdecydowane zwycięstwo, a największe pretensje piłkarze Stali mieli zamiast do siebie to do arbitrów, którzy ich zdaniem podejmowali złe decyzje. Piłkarze Tomasovii zajęli ostatecznie trzecie miejsce, choć sytuacja przed ostatnim ich meczem była bardzo ciekawa. Aby zająć drugie miejsce, ponieważ pierwsze przypadło kroczącej od zwycięstwa do zwycięstwa Ładzie Biłgoraj tomaszowianie musieli pokonać Echo Zawada i liczyć na to, że Stal Stalowa Wola nie pokona w ostatnim meczu Łady. Pierwszy warunek został spełniony i Echo po golach Andrzeja Orzechowskiego musiało uznać wyższość Tomasovii. Wydawało się, że rozpędzonej Łady nikt nie jest w stanie zatrzymać, tym bardziej że zawodnicy z Biłgoraja mogli pomóc w zdobyciu korony króla strzelców swojemu napastnikowi Ireneuszowi Zarczukowi, który przed tym meczem tracił do Przemysława Gałki z Hetmana Zamość dwa gole. Niestety sprawy obrały jednak zupełnie inny obrót, ponieważ biłgorajanie zaprezentowali się w tym pojedynku najsłabiej ze wszystkich rozegranych przez siebie spotkań i ponieśli porażkę, która dała Stali Stalowa Wola drugie, a Tomasovii trzecie miejsce w całym turnieju.

 

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na wręczanie pucharów i dyplomów zespołom oraz na wyróżnienia indywidualne. Jedno z takich wyróżnień indywidualnych przypadło piłkarzowi Tomasovii Zenonowi Maksymiakowi, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Poniżej prezentujemy komplet wyników sobotniego turnieju oraz galerię zdjęć.

 

 

Komplet rezultatów sobotniego turnieju:

 

Echo Zawada Łada Biłgoraj 0:1  
Stal Kraśnik Włókniarz Frampol 1:0  
Hetman Zamość Tomasovia 1:1gol: Korzeń  
Echo Zawada Stal Stalowa Wola 1:2  
Łada Biłgoraj Włókniarz Frampol 3:0  
Stal Kraśnik Hetman Zamość 0:0  
Tomasovia Stal Stalowa Wola 4:0 gole:Bilewicz x2, P. Orzechowski, Korzeń  
Echo Zawada Stal Kraśnik 2:0  
Łada Biłgoraj Hetman Zamość 1:0  
Włókniarz Frampol Tomasovia 1:1 gol:P. Orzechowski  
Stal Stalowa Wola Stal Kraśnik 1:3  
Echo Zawada Włókniarz Frampol 2:1  
Łada Biłgoraj Tomasovia 2:0  
Hetman Zamość Stal Stalowa Wola 2:3  
Stal Kraśnik Tomasovia 1:3 gole:Stawarski, Bilewicz, A. Orzechowski  
Echo Zawada Hetman Zamość 1:3  
Włókniarz Frampol Stal Stalowa Wola 1:2  
Łada Biłgoraj Stal Kraśnik 8:0  
Echo Zawada Tomasovia 0:3 gole: A. Orzechowski x3  
Włókniarz Frampol Hetman Zamość 1:5  
Łada Biłgoraj Stal Stalowa Wola 1:2  

Końcowa klasyfikacja:

1. Łada Biłgoraj – 15pkt

2. Stal Stalowa Wola – 12pkt

3. Tomasovia – 11pkt

4. Hetman Zamość – 8pkt

5. Stal Kraśnik – 7pkt

6. Echo Zawada – 6pkt

7. Włókniarz Frampol – 1pkt

Tomasovia wystąpiła w składzie: (Górny rząd od lewej) – Zenon Maksymiak, Piotr Dec, Andrzej Orzechowski, Jacek Gontarz, Jarosław Korzeń

(Dolny rząd od lewej) – Piotr Orzechowski, Andrzej Kisz, Bogdan Stawarski, Jacek Iwanicki, Piotr Towbin, Tomasz Nastałek

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy piłkarz turnieju – Sebastian Skrzypek (Łada Biłgoraj)

Król strzelców – Przemysław Gałka (Hetman Zamość – 8 goli)

Najlepszy bramkarz – Zenon Maksymiak (Tomasovia)