[the_ad_group id="53"]

Trzecie miejsce Oldboys Team 2014 Tomasovia w Zamościu

Pracowity weekend mieli piłkarze Oldboys Team 2014 Tomasovia, którzy po sobotnim występie we Frampolu, gdzie zajęli drugie miejsce już następnego dnia rano udali się do Zamościa, by wziąć udział w „I Turnieju Oldbojów O Puchar Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka”.

Na parkiecie zamojskiej hali OSiR rywalizację o główne trofeum stoczyło w sumie pięć drużyn, wśród których nie zabrakło naszej drużyny. Niestety w Zamościu zabrakło za to innych, ponieważ nie dojechały wcześniej awizowane zespoły Motoru Lublin, Stali Rzeszów oraz Stali Mielec. Mimo okrojonego składu uczestników zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie, o czym świadczy końcowa klasyfikacja generalna, gdzie trzy pierwsze zespoły zgromadziły na swoim koncie po dziewięć punktów i do wyłonienia triumfatora była potrzebna tzw. mała tabelka.

Na jej podstawie okazało się, że głównym zwycięzcą zostali gospodarze zawodów, czyli pierwszy zespół Hetmana Zamość, na drugim Łada Biłgoraj zaś na trzecim Tomasovia. Nasi piłkarze podczas niedzielnego turnieju odnieśli trzy zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę z Ładą Biłgoraj, która wyraźnie im nie leży, ponieważ to kolejny turniej, gdzie biłgorajanie są od nich lepsi. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na wręczenie pucharów i dyplomów dla drużyn oraz na wyróżnienia indywidualne z udziałem prezydenta Zamościa panem Andrzejem Wnukiem. Jedno z takich indywidualnych wyróżnień przypadło Zenonowi Maksymiakowi, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Można powiedzieć, że nasz golkiper miniony weekend zaliczy do bardzo udanych, ponieważ dzień wcześniej we Frampolu również został wybrany najlepszym bramkarzem.

Wyniki turnieju:

Hetman Zamość – Łada Biłgoraj 4:1

Tomasovia – Kryształ Werbkowice 4:0 gole: Korzeń x2, Nastałek, Iwanicki

Łada Biłgoraj – Kryształ Werbkowice 9:3

Hetman Zamość – Tomasovia 1:3 gole: Bilewicz x2, Iwanicki

Hetman Zamość– Kryształ Werbkowice 7:0

Tomasovia – Hetman II Zamość 4:2 gole: Iwanicki, A.Orzechowski, Bilewicz x2

Łada Biłgoraj – Tomasovia 4:1 gol:Bilewicz

Hetman Zamość – Hetman II Zamość 3:0

Kryształ Werbkowice – Hetman II Zamość 6:2

Łada Biłgoraj – Hetman II Zamość 4:0

Tomasovia wystąpiła w składzie: (Górny rząd od lewej) – Andrzej Orzechowski, Krzysztof Bilewicz, Zenon Maksymiak, Piotr Orzechowski, Jacek Iwanicki

(Dolny rząd od lewej) – Andrzej Kisz, Jarosław Korzeń, Piotr Towbin, Tomasz Nastałek.

foto: Piotr Orzechowski

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Hetman Zamość – 9pkt

2. Łada Biłgoraj – 9pkt

3. Tomasovia – 9pkt

4. Kryształ Werbkowice – 3pkt

5. Hetman II Zamość – 0pkt

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy piłkarz – Sebastian Skrzypek (Łada Biłgoraj)

Najlepszy bramkarz – Zenon Maksymiak (Tomasovia)

Król strzelców – Mariusz Kycko (Hetman Zamość 8 goli)

Najstarszy zawodnik – Marek Pietruk (Kryształ Werbkowice 56 lat)