[the_ad_group id="53"]

Trenerzy LOZPN wygrali „I Halowy Turniej Oldbojów im.Józefa Kirsza”

józek pamietamyW sobotę 21 lutego rozegrany został w hali ZS Nr2 „I HALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI OLDBOJÓW IM. JÓZEFA KIRSZA” byłego piłkarza, trenera i kierownika zespołu Tomasovii.

Do rywalizacji na parkiecie przystąpiło w sumie osiem zespołów z czego dwie drużyny wystawili gospodarze, czyli Tomasovia. Jednak cały turniej zdominowała drużyna Trenerów LOZPN, która z kompletem zwycięstw została głównym triumfatorem zawodów.

Bezpośredni pojedynek obu drużyn Tomasovii było tym, które inaugurowało „I Halowy Turniej Piłkarski Oldbojów im. Józefa Kirsza”. Oprócz piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Tomasovii, że wymienimy w tym miejscu przykładowo Piotra Wasilewskiego, czy bramkarza Tomasza Wiciejewskiego to, co się rzucało w oczy widzów, to na pewno były stroje w jakich zagrała drużyna Tomasovii 35+, która na swoich koszulkach miała napis „Józek Pamiętamy”. Na pierwszego gola w turnieju zgromadzeni na trybunach kibice wśród, których było można dostrzec wychowanków Józefa Kirsza, którzy nie mogli wystąpić ze względu na różne urazy czekali prawie cztery minuty. Wtedy, to po raz pierwszy bramkarza Tomasovii 40+ Zenona Maksymiaka zmusił do kapitulacji Jacek Iwanicki. Jednak prowadzenie młodszego rocznika nie trwało zbyt długo, bowiem niecałą minutę później wyrównującego gola dla Tomasovii 40+ zdobył Krzysztof Bilewicz. Dziewięćdziesiąt sekund później swoje przysłowiowe pięć minut miał obrońca Piotr Orzechowski, który dał ponowne prowadzenie tomaszowianom 35+. Jednak jego drużynie nie udało się odnieść zwycięstwa, ponieważ drużyna przeciwna miała w swoich szeregach Andrzeja Kisza, a ten jak na rasowego napastnika przystało z zimną krwią wykorzystał okazję jaka się nadarzyła do wyrównania. Mimo ambitnej postawy obu drużyn już do końca meczu żadnej z nich nie udało się zdobyć gola.

Po kilku pierwszych meczach, gdy wszystkie zespoły dotarły do Tomaszowa i stawiły się w hali na parkiecie nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju podczas, którego m.in. spiker zawodów pan Krzysztof Świętojański przy akompaniamencie odpowiedniej do chwili muzyki zarządził minutę ciszy. Podczas dalszej ceremonii otwarcia powitane zostały wszystkie przybyłe drużyny oraz zostali zaprezentowani wszyscy główni organizatorzy turnieju, którymi byli panowie Jarosław Korzeń, Mirosław Tereszczuk, Piotr Orzechowski oraz Piotr Towbin.

Oldboje-Tomaszow-099

Po ceremonii otwarcia arbitrzy spotkania panowie Radomir Winiarski i Zdzisław Szczygieł z OZPN Zamość, którym w tym miejscu należą się podziękowania za sprawne poprowadzenie meczów, po raz kolejny swoimi gwizdkami dali sygnał do sportowej rywalizacji na parkiecie. Bardzo mocne wejście w turniej mieli piłkarze Łady Biłgoraj, a także Trenerzy LOZPN, którzy wysoko pokonali swoich przeciwników odpowiednio Hetmana Zamość i Orły z Kazimierza Dolnego. Piłkarzom z Biłgoraja w kolejnych pojedynkach wiodło się różnie, natomiast na drużynę reprezentującą trenerów z województwa Lubelskiego tego dnia nie było mocnych. Jednak to nikogo zbytnio nie dziwiło, bowiem trenerzy wystawili bardzo mocny skład, gdzie nie zabrakło znanych z boisk Lubelszczyzny byłych bardzo dobrych piłkarzy jak np. obecny szkoleniowiec Avii Świdnik Jacek Ziarkowski, czy znany z gry w tym samym klubie Paweł Pranagal. Piłkarze Tomasovii 35+ pozazdrościli chyba swoim konkurentom wysokich zwycięstw i srogo rozprawili się z Koroną Łaszczów. Wydawało się, że właśnie pomiędzy naszymi piłkarzami, a trenerami rozstrzygnie się walka o zwycięstwo w całym turnieju, jednak tak było tylko do bezpośredniego meczu. Los sprawił, iż był to mecz numer trzynaście i jak się okazało był on pechowy dla „niebiesko-białych”, a może powiemy, inaczej, po prostu Trenerzy LOZPN byli zdecydowanie lepsi dokumentując swoją przewagę czterema golami nie tracąc żadnego.

Oldboje-Tomaszow-122

Po tym zwycięstwie na praktycznie półmetku zawodów rywale utorowali sobie drogę do triumfu w całej imprezie, choć nie ukrywali swoich obaw przed starciem z tomaszowianami. Nasz drugi zespół złożony z piłkarzy 40+ radził sobie całkiem nieźle może nie wygrywał tak wysoko, jak młodsi koledzy, ale skrzętnie gromadził punkty na swoim koncie, a to przecież było najważniejsze. Bogdan Stawarski i jego koledzy zanotowali w turnieju dwie porażki z Hetmanem Zamość i Trenerami LOZPN, jednak były to minimalne porażki , a do tego bardzo pechowe jak ta zamościanami, kiedy to po uderzeniu Roberta Wieczerzaka piłka odbiła się niefortunnie od Jacka Gontarza wpadając do bramki. W tym momencie chyba sami nasi piłkarze z rocznika 40+ nie przypuszczali , że na mecie turnieju uplasują się na drugim miejscu, ponieważ Tomasovii 35+ wystarczył do tego nawet remis z Echo Zawada. Jednak najwidoczniej zbyt duża pewność siebie zgubiła zawodników z młodszego rocznika, bo to rywale narzucili swój styl gry i dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie dwoma golami. Gdy naszym graczom udało się zdobyć kontaktowego gola zapowiadającego jeszcze spore emocje w tym meczu niestety fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Tomasovii Tomasz Wiciejewski, któremu po niegroźnym strzale piłka wyśliznęła się z rąk wpadając do bramki. Na zdobycie dwóch bramek naszej drużynie zabrakło już czasu i tym samym musiała się ona pogodzić z porażką.

Oldboje-Tomaszow-079

Tomasovia 40+: Górny rząd od lewej – Andrzej Orzechowski, Jacek Gontarz, Zenon Maksymiak, Paweł Przytuła, Jarosław Korzeń, Andrzej Kisz.
Dolny rząd od lewej: Piotr Towbin, Bogdan Stawarski, Tomasz Nastałek, Krzysztof Bilewicz

To był ostatni mecz turnieju, a, więc przyszła pora, by podliczyć punkty poszczególnych drużyn, które miały dać odpowiedź, kto jakie miejsce zajął. Oczywiście, zwycięzca był znany dużo wcześniej i był to zespół Trenerów LOZPN. Po podliczeniu punktów okazało się, iż kolejne trzy drużyny mają po tyle samo trzynaście punktów. W tym gronie były nasze oba zespoły oraz Echo Zawada, więc do ustalenia dalszej kolejności potrzebna była tzw. mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi ekipami. W ten oto sposób okazało się, iż na drugim miejscu uplasowała się Tomasovia 40+, a najniższy stopień podium przypadł graczom z Zawady. Tomasovia 35+ uplasowała się na najbardziej nie lubianym przez sportowców miejscu czwartym.

Oldboje-Tomaszow-251

Po zakończeniu zmagań sportowych przyszła kolej na ceremonię podsumowania turnieju i wręczenia nagród zarówno zespołowych jak i indywidualnych. Jednak zanim to nastąpiło głos zabrali spiker zawodów pan Krzysztof Świętojański, który w skrócie przedstawił historię kariery Józefa Kirsza oraz burmistrz Tomaszowa Lubelskiego pan Wojciech Żukowski. W dalszej kolejności odbyło się wręczenie nagród za poszczególne miejsca oraz indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju został Jacek Ziarkowski, – Trenerzy LOZPN, piłkarzem Tomasz Goździuk – Echo Zawada, bramkarzem Zenon Maksymiak – Tomasovia 40+. Organizatorzy przygotowali również upominki dla najstarszego zawodnika zawodów, a tak się złożyło że takich piłkarzy było dwóch Kazimierz Tucki – Korona Łaszczów, Henryk Kozak – Orły Kazimierz Dolny. Była również dodatkowa nagroda dla najstarszego piłkarza Tomasovii Jacka Gontarza, który otrzymał od jednego ze sponsorów „TAXI NOVA” cztery darmowe przejazdy na terenie miasta i okolic.

Oldboje-Tomaszow-075

Tomasovia 35+: Górny rząd od lewej – Piotr Orzechowski, Piotr Lewicki, Stanisław Anioł, Marek Misiewicz, Tomasz Wicijewski
Dolny rząd od lewej: Jacek Iwanicki, Ireneusz Baran, Piotr Wasilewski, Jacek Paszkiewicz, Grzegorz Woś

Podczas sobotnich zawodów organizatorzy mieli zaszczyt gościć również córki Józefa Kirsza panią Małgorzatę Żmudę i Agnieszkę Kirsz. Pierwsza z wymienionych pań na sam koniec zabrała głos, gdzie podziękowała w imieniu swoim i całej rodziny organizatorom oraz wszystkim uczestnikom turnieju, sponsorom za uczczenie pamięci ich taty właśnie w ten sposób. Jak stwierdziła m.in. pani Małgorzata piłka nożna była dla niego najważniejsza na świecie, a Tomasovia była jego takim domem, więc na pewno byłby bardzo zadowolony, że właśnie w ten sposób organizując taki turniej uczczono jego pamięć.

Bez wątpienia sobotni turniej był organizacyjnym sukcesem co bardzo mocno podkreślali piłkarze wszystkich drużyn, którzy przyznawali wprost, iż z dużą chęcią przyjadą, jeśli zostaną zaproszeni na taki turniej również za rok. Wypada nam się tylko cieszyć z takich opinii wraz z organizatorami, ponieważ w krótkim czasie od zrodzenia się pomysłu takiego turnieju udało, im się przygotować imprezę na bardzo wysokim poziomie. Dlatego nasz serwis, który sprawował patronat medialny nad turniejem przyłącza się do wszelkich gratulacji i mowi do zobaczenia za rok podczas „II Halowego Turnieju Oldbojów im.Józefa Kirsza”.

Wyniki:

Tomasovia 35+ – Tomasovia 40+ 2:2
Korona Łaszczów – Echo Zawada 0:2
Łada Biłgoraj – Hetman Zamość 6:0
Trenerzy LOZPN – Orły Kazimierz Dolny 6:0
Tomasovia 35+ – Korona Łaszczów 7:0
Echo Zawada – Łada Biłgoraj 1:0
Hetman Zamość – Trenerzy LOZPN 1:4
Tomasovia 40+ – Orły Kazimierz Dolny 4:0
Łada Biłgoraj – Tomasovia 35+ 1:3
Trenerzy LOZPN – Echo Zawada 3:0
Orły Kazimierz Dolny – Hetman Zamość 0:3
Korona Łaszczów – Tomasovia 40+ 0:1
Tomasovia 35+ – Trenerzy LOZPN 0:4
Echo Zawada – Orły Kazimierz Dolny 2:1
Korona Łaszczów – Łada Biłgoraj 0:2
Tomasovia 40+ – Hetman Zamość 0:1
Orły Kazimierz Dolny – Tomasovia 35+ 0:6
Trenerzy LOZPN – Korona Łaszczów 8:0
Hetman Zamość – Echo Zawada 0:0
Łada Biłgoraj – Tomasovia 40+ 0:2
Korona Łaszczów – Orły Kazimierz Dolny 0:0
Tomasovia 35+ – Hetman Zamość 3:1
Łada Biłgoraj – Trenerzy LOZPN 0:4
Ech Zawada – Tomasovia 40+ 0:1
Hetman Zamość – Korona Łaszczów 4:1
Łada Biłgoraj – Orły Kazimierz Dolny 2:2
Trenerzy LOZPN – Tomasovia 40+ 1:0
Tomasovia 35+ – Echo Zawada 2:4

Oldboje-Tomaszow-251

Trenerzy LOZPN wystąpili w składzie: Robert Chmura, Tomasz Król, Jacek Ziarkowski, Paweł Pranagal, Marcin Zakrzewski, Piotr Chlebus, Jacek Tomaszewski, Rafał Wej

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Trenerzy LOZPN 21pkt 30-1
2. Tomasovia 40+ 13pkt 10-4
3. Echo Zawada 13pkt 9-7
4. Tomasovia 35+ 13pkt 23-12
5. Hetman Zamość 7pkt 10-14
6. Łada Biłgoraj 7pkt 11-12
7. Orły Kazimierz Dolny 2pkt 3-23
8. Korona Łaszczów 0pkt 1-24

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec: Jacek Ziarkowski – Trenerzy LOZPN – 10 goli
Najlepszy zawodnik turnieju: Tomasz Goździuk – Echo Zawada
Najlepszy bramkarz turnieju: Zenon Maksymiak – Tomasovia 40+
Najstarszy zawodnik turnieju: Kazimierz Tucki – Korona Łaszczów, Henryk Kozak – Orły Kazimierz Dolny
Dodatkowa nagroda dla najstarszego piłkarza Tomasovii: Jacek Gontarz

Oldboje-Tomaszow-209

Aby tego rodzaju turnieje mogły się odbywać niezbędni są sponsorzy, którym w tym miejscu serdecznie bardzo dziękujemy w imieniu organizatorów jak i swoim za wszelkie udzielone wsparcie. Liczymy, że za rok podczas „II HALOWEGO TURNIEJU PIŁKARSKIEGO OLDBOJÓW IM. JÓZEFA KIRSZA” również wszystkich nie zabraknie.

A sponsorami byli:

– FHP „Oliwia” Joanna i Andrzej Łopusiewicz
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego Piotr Zubrzycki Henryka Zubrzycka SP.J. Kolonia Łaszczówka
– Resto & Pizza „Valentino
– Pan Mieczysław Świderek
– Restauracja „Starpolska”
– Punkt GO – Salon i serwis GSM Tomaszów Lubelski
– Bar „Zacisze” + przyjaciele
– Hurtownia „TRAX” – Ryszard Kałużyński
– Oberża „Zakapior”
– Piekarnia Tadeusz Palak
– Hurtownia „TOM-POL” Henryk Kawałko
– Tomex Remodeling Tomasz Towbin – Chicago
– Zajazd Valentino
– Hurtownia „Roztocze” M. M i T. Szaluś
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mieczysław Witkowski Tomaszów Lubelski
– TAXI NOVA
– ZUH Jerzy Kosiorski Rachanie
– Krzysztof Grundas – hurtownia owoców i warzyw
– Valentino Premium Döner Kebab
– Wyroby domowe – Zbigniew Wolańczyk Narol
– AG-MAR Marek Olenkiewicz
– Stacja Paliw ” MARPOL” – Stanisław Żurawski
– Grupa Kapitałowa „SPECJAŁ”
– Pizzeria „Diavolo”
– Firma „DAN-MAR”
– Restauracja „Wenecka”
– Wydawnictwo „DAN-TE” Daniel Tereszczuk
– Pan Zbigniew Podoba
– MAS-SPORT.PL Lublin
– Pizzeria „Toscania”
– Mazex SP.J. Tomaszów Lubelski
– PW Waldi RTV-AGD
– Pracownia Reklamy Adam Syrtow – Tomaszów Lubelski
– Pan Piotr Towbin
– Pan Andrzej Kisz
– Pan Krzysztof Bartoszyk