Tomasovia w podwójnej koronie! Pogoń „96” Łaszczówka – Tomasovia 1:3

W środę 12 maja rozegrany został mecz finałowy Pucharu Polski/Okręg Zamość pomiędzy Pogonią „96” Łaszczówka, a zespołem Tomasovii. Faworytem meczu i to zdecydowanym byli tomaszowianie, którzy wygrali 3:1, choć trzeba przyznać, że niżej notowana Pogoń na tyle na ile mogła postawiła się dosyć mocno świeżo upieczonemu III -ligowcowi.

Kibice oglądający mecz w internecie mogli mieć pewne kłopoty z rozpoznawaniem poszczególnych piłkarzy Tomasovii, ponieważ ci z okazji awansu do III ligi postanowili ostrzyc się na łyso. Od pierwszego gwizdka arbitra dominacja należała do naszego zespołu, lecz głównie z powodu kiepskiej nawierzchni w Łaszczówce były kłopoty ze skutecznym wykończeniem poszczególnych akcji. Ambitnie grający podopieczni trenera Artura Jaremko dosyć długo w pierwszej połowie odpierali skutecznie ataki tomaszowian, bo do pierwszej doliczonej minuty. Wtedy to Patryk Słotwiński wrzucił futbolówkę z rzutu wolnego wprost na głowę swojego imiennika, czyli do Patryka Dorosza, a ten nie zmarnował okazji. Podczas drugich 45 minut co nie było jakąś wielką niespodzianką  nadal dominowała Tomasovia. Drugi gol dla naszego zespołu padł w 65 min, gdy z rzutu wolnego pięknego gola  zdobył wspomniany kilka chwil wcześniej Patryk Słotwiński.

Piłkarze Pogoni w całym meczu stworzyli sobie 2-3 bardzo dobre do zdobycia gola i jedną z nich wykorzystali w 71 min, a dokładniej uczynił to wychowanek Tomasovii Tomasz Kłos, który skutecznym lobem zmusił do kapitulacji Karola Krawczyka. Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny, a właściwie do kapitana Damiana Szuty, który minutę później ustalił rezultat meczu.

Wczorajsze zwycięstwo oznacza, że Tomasovia awansowała do półfinału Pucharu Polski wojewódzkiego. O rywalu i terminie meczu poinformujemy, gdy będzie to wiadomo.

Pogoń „96” Łaszczówka – Tomasovia 1:3 ( 0:1 )

bramki: Dorosz 45+1′, Słotwiński 65″, D.Szuta 72′ – Kłos 71′

Tomasovia: Krawczyk – M.Żurawski (90′ Pleskacz), Chmura, Chodziutko (68′ Zozulia), Karólak – Baran (79′ A.Żurawski), Słotwiński, Smoła (82′ Sałamacha), Kycko, D.Szuta – Dorosz (68′ J.Szuta)

Żółte kartki: Nowosad, Kłos – D.Szuta, Zozulia

Sędzia; Piotr Burak (główny), Paweł Tucki, Kacper Gil (asystenci), Mikołaj Łaba (sędzia techniczny) – OKS Zamość

Widzów: Mecz bez udziału publiczności