[the_ad_group id="53"]

Tomasovia w drodze na salony

W ubiegłym sezonie sekundy dzieliły juniorów starszych Tomasovii od awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem w dwustopniowych barażach powalczą juniorzy młodsi, bo drużyna prowadzona przez Pawła Babiarza zwyciężyła w rundzie zasadniczej rozgrywek. W sobotnim spotkaniu niebiesko-biali pokonali pewnie Sygnał Lublin 3:0 (2:0).

– Mecz pod naszą kontrolą, mimo tego, że przeciwnik prezentował się całkiem nieźle. Zagraliśmy bardzo dojrzale, nawet niewiele musiałem się odzywać z ławki. Bardzo dobra gra w defensywie, konsekwencja i dyscyplina taktyczna były drogą do zwycięstwa w tym meczu, jak i do zajęcia pierwszego miejsca w grupie południowej. Chciałbym jednak pochwalić swoją drużynę nie tylko za osiągane wyniki, ale przede wszystkim za codzienną pracę, prawie stuprocentową frekwencję i maksymalne zaangażowanie. Nie zawsze jest łatwo dotrzeć do świadomości piłkarzy, szczególnie w tym wieku. A ten zespół, zresztą tak jak i juniorzy starsi, pracuje naprawdę na profesjonalnym poziomie i stąd pierwsze miejsca w tabelach – chwali swoich podopiecznych trener Paweł Babiarz.

 

W trzynastu dotychczasowych pojedynkach Tomasovia odniosła 10 zwycięstw, 2 mecze zremisowała, a pokonać dała się tylko raz. 44 zdobyte bramki przy 14 straconych oznaczają, że podopieczni Babiarza większość meczów wygrywali bardzo pewnie. Na kolejkę przed końcem niebiesko-biali mają 5 pkt. przewagi nad Ładą 1945 Biłgoraj, co oznacza, że bez względu na wynik wyjazdowego meczu z Niedźwiadkiem Chełm są zwycięzcami rozgrywek w grupie drugiej. Zgodnie z regulaminem 8 listopada Tomasovia na neutralnym boisku zagra z najlepszą ekipą (Wisła Puławy lub Widok Lublin) grupy północnej.

 

Zwycięzca meczu zmierzy się zaś (11 i 18 listopada) z najlepszym zespołem województwa świętokrzyskiego. Prawdopodobnie będzie to KPP Korona Kielce. Triumf w tym dwumeczu oznacza przepustkę do CLJ-U 17.

 

tomt, fot. tomaszów.pl

 

 

źr. Kronika Tygodnia