[the_ad_group id="53"]

Tomasovia trzecia w „Memoriale Ryszarda Łysanowicza oraz Turnieju Charytatywnym ” Gramy dla Natalki” w Kraśniku

W sobotę w Hali im. A Gołasia w Kraśniku rozegrany został Memoriał Ryszarda Łysanowicza oraz Turniej Charytatywny „Gramy dla Natalki”. Organizatorzy zawodów zaprosili w sumie dziesięć drużyn w tym Tomasovię, która z dużą chęcią przystała na zaproszenie.

Wszystkie biorące udział w zawodach drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie w każdej znajdowało się po pięć ekip, które we wspomnianych grupach rozegrały mecze pomiędzy sobą. Tomaszowianom przypadła grupa B, a ich rywalami tutaj były Bomba Squad, Stal Kraśnik, Orzeł Urzędów oraz Stal Rzeszów. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu był Orzeł Urzędów.

Od pierwszego gwizdka arbitra prowadzącego niemal wszystkie mecze Karola Iwanowicza zarysowała się przewaga Tomasovii, która momentami zamykała swoich przeciwników w tzw. „hokejowym zamku”. Efektem wspomnianej przewagi był gol zdobyty przez Dawida Zawiślaka, ale jak się na koniec okazało to był jedyny gol zdobyty przez Tomasovię, mimo iż okazji do zdobycia kolejnych nie brakowało. Na domiar złego, gdy wydawało się, że spotkanie „niebiesko-biali” rozstrzygną na swoją korzyść to szukający swojej szansy na wyrównanie gracze Orła doczekali się takiej 30 sekund przed końcem meczu, który ostatecznie zakończył się dla Tomasovii, zaledwie remisem.

Podczas drugiego meczu przeciwnikiem podopiecznych trenera Jacka Paszkiewicza była Stal Rzeszów. Podrażniona utratą zwycięstwa w ostatnich sekundach w pierwszym meczu Tomasovia od samego początku ruszyła ostro do ataku i efekty przyszły bardzo szybko. Ciężar zdobywania goli w tym meczu wziął na siebie Arkadiusz Smoła, który zaliczył hat-tricka, a że jego koledzy dołożyli jeszcze trzy gole to pewne zwycięstwo przypadło naszej drużynie. Na półmetku turnieju stało się jasne, że jeśli tomaszowianie ograją swoich kolejnych dwóch rywali seniorów Stali Kraśnik i Bomba Squad to zajmą w swojej grupie pierwsze miejsce, a tym samym awansują do meczu finałowego turnieju.

I to właśnie gospodarze z Kraśnika byli ich następnym przeciwnikiem. Rozpoczęło się fantastycznie, ponieważ prowadzenie Tomasovii dał Arkadiusz Smoła, jednak jak się okazało były to miłe złego początki. Mimo że nasi piłkarze mieli swoje kolejne okazje bramkowe niestety niewykorzystane to Stal potwierdziła, iż nie ma na nią mocnych tego dnia i po emocjonującym pojedynku nasi piłkarze ulegli różnicą jednego gola. Finał został przegrany w tym meczu, ale pozostawała jeszcze walka o drugie miejsce w tabeli i tym samym o awans do spotkania o III miejsce. Ostatnim rywalem grupowym byli piłkarze Bomby Squad, w których barwach występowali Filip Drozd oraz Rafał Król, czyli obecnie piłkarze Motoru Lublin. To spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dla naszego zespołu, ponieważ dwa gole Tomasza Kłosa i jeden szkoleniowca Jacka Paszkiewicza sprawiły, że Tomasovia szybko objęła trzy bramkowe prowadzenie.

Szczególnie na uwagę zasługuje drugi gol pierwszego z wymienionych graczy, który uderzeniem z własnej połowy przelobował bramkarza rywali i bez wątpienia to był najładniejszy gol całego turnieju. Szybkie zdobyte wysokie prowadzenie chyba za bardzo rozluźniło tomaszowian i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Bomby Squad, którzy zdobyli dwa gole i zrobiło się nerwowo na boisku. Rywale do końca dążyli do zdobycia gola wyrównującego, a może nawet zwycięskiego, ale bardzo dobrze w bramce Tomasovii spisywał się Zenon Maksymiak, dzięki czemu graczom przeciwnika nie udało się zdobyć kolejnych bramek i to nasz zespół awansował do „małego finału”.

W spotkaniu o najniższy stopień podium przeciwnikiem była Unia Nowa Sarzyna, która w grupie A zajęła drugie miejsce. Była to bardzo ciekawa grupa, ponieważ cztery z pięciu zespołów zgromadziło na swoim koncie po 7 punktów i o kolejności w grupie musiała rozstrzygnąć mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Dodamy tylko, że grupę A wygrali juniorzy Stali co na pewno było jakąś niespodzianką. Podczas meczu o III miejsce padło w sumie 10 goli, a 6 z nich zdobyli piłkarze Tomasovii. O swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał szkoleniowiec drużyny Jacek Paszkiewicz, który w sumie zdobył cztery bramki.

Po meczu o III miejsce odbyła się licytacja pamiątek sportowych, choć nie tylko, z której pieniążki zasilą konto 4 letniej Natalki Zając, o schorzeniach dziewczynki pisaliśmy w zapowiedzi turnieju, więc nie będziemy tego powtarzali. Prawdziwym hitem wspomnianej licytacji okazała się piłka z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, która została sprzedana za 2tyś złotych. Wśród pamiątek sportowych nie zabrakło również innych ciekawych pamiątek jak choćby koszulka ufundowana przez trenera Stali Kraśnik Piotra Piechniaka z czasów gry w greckim APO Levadiakos, czy koszulka meczowa Stali Kraśnik. Innym ciekawym gadżetem był proporczyk PZPN jaki Ryszard Łysanowicz otrzymał od samego Kazimierza Górskiego. Ogólnie licytację należy uznać za bardzo udaną wprawdzie nie znamy na chwilę obecną ostatecznej sumy, jaką udało się zebrać, ale na pewno nie jest to mała suma. W meczu finałowym spotkały się dwie Stale juniorzy z seniorami. Górą byli ci drudzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 9:1.

Tomasovia wystąpiła w składzie (Górny rząd od lewej): Arkadiusz Smoła, Zenon Maksymiak, Krzysztof Zawiślak, Damian Szuta, Jacek Paszkiewicz

(Dolny rząd od lewej): Przemysław Orzechowski, Mariusz Ratyna, Tomasz Kłos, Dawid Zawiślak

Duże brawa należą się organizatorom turnieju, bo wbrew pozorom zorganizowanie takich zawodów nie jest wcale łatwe, ale dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, sponsorów itd. organizacja zawodów była bardzo dobra. Organizatorzy zadbali nie tylko o część sportową, ale również artystyczną, gdzie pomiędzy meczami wystąpił zespół taneczny „Flama Fidei”. Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować tym wszystkim, którzy dołożyli swoja cegiełkę do organizacji turnieju oraz podziękować w imieniu naszego zespołu za zaproszenie i mówimy do zobaczenia za rok, bo mamy nadzieję, że organizatorzy w kolejnych latach będą kontynuowali tego typu zawody.

Poniżej prezentujemy komplet wyników, choć zastrzegamy, że mało ważne jest kto, jakie miejsce zajął itd. ponieważ tutaj wygrali wszyscy, którzy wzięli udział w turnieju i pomogli w jego organizacji.

Wyniki:

Unia Nowa Sarzyna – Rado Hotel Team 4:1

Stal Kraśnik – Bomba Squad 3:0

Tęcza Kraśnik – Przyjaciele Stali Kraśnik 0:1

Orzeł Urzędów – Tomasovia1:1  bramka: Dawid Zawiślak

Stal Kraśnik (jun.) – Rado Hotel Team 2:2

Stal Rzeszów – Bomba Squad 1:6

Unia Nowa Sarzyna – Tęcza Kraśnik 1:0

Stal Kraśnik – Orzeł Urzędów 5:3

Stal Kraśnik (jun.) – Przyjaciele Stali Kraśnik 1:2

Stal Rzeszów – Tomasovia1:6  bramki: Arkadiusz Smoła x3, Tomasz Kłos, Damian Szuta, Dawid Zawiślak

Tęcza Kraśnik – Rado Hotel Team 1:2

Orzeł Urzędów – Bomba Squad 3:2

Stal Kraśnik (jun.) – Tęcza Kraśnik 5:1

Stal Rzeszów – Orzeł Urzędów 1:4

Unia Nowa Sarzyna – Przyjaciele Stali Kraśnik 0:0

Stal Kraśnik – Tomasovia2:1  bramka: Arkadiusz Smoła

Stal Kraśnik (jun.) – Unia Nowa Sarzyna 2:0

Stal Rzeszów – Stal Kraśnik 0:4

Przyjaciele Stali Kraśnik – Rado Hotel Team 1:2

Tomasovia – Bomba Squad 3:2  bramki: Tomasz Kłos x2, Jacek Paszkiewicz

Tabela grupy A

1

Stal Kraśnik (jun.)

7pkt

10

5

2

Unia Nowa Sarzyna

7pkt

5

3

3

Rado Hotel Team

7pkt

7

8

4

Przyjaciele Stali Kraśnik

7pkt

3

4

5

Tęcza Kraśnik

0pkt

2

9

Tabela grupy B

1

Stal Kraśnik

12

14

4

2

Tomasovia

7

11

6

3

Orzeł Urzędów

7

11

9

4

Bomba Squad

3

10

13

5

Stal Rzeszów

0

3

20

Runda finałowa

Mecz o 3 miejsce:

Unia Nowa Sarzyna – Tomasovia 4:6 bramki: Jacek Paszkiewicz x4, Tomasz Kłos, Mariusz Ratyna

Mecz o 1 miejsce

Stal Kraśnik (jun.) – Stal Kraśnik 1:9

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Stal Kraśnik

2. Stal Kraśnik (jun.)

3. Tomasovia

4. Unia Nowa Sarzyna

5. Rado Hotel Team

6. Orzeł Urzędów

7. Tęcza Kraśnik

8. Stal Rzeszów

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec – Adrian Chamera (Stal Kraśnik) 9 goli

Najlepszy bramkarz – Oskar Kasperek (Stal Kraśnik jun.)

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!

{fcomment}