[the_ad_group id="53"]

Siedem goli Tomasovii i drugi wygrany sparing

18.07 016

 

Drugi sparing i drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Tomasovii, którzy wczoraj podejmowali na swoim boisku IV ligową Victorię Żmudź.

 

Mimo potwornego upału, w jakim przyszło obu zespołom grać kibice nie mogli się nudzić, ponieważ w całym spotkaniu padło łącznie, aż 9 goli, z czego siedem dla Tomasovii. Dla trenera Jacka Paszkiewicza sparing z Victorią był dobrą okazją, by jeszcze raz przyjrzeć się młodzieży i przetestować kilku piłkarzy z niższych lig, którzy w przeszłości reprezentowali barwy naszego zespołu. Stąd też we wczorajszym meczu wystąpili m.in. Bartłomiej Zieliński (Huczwa Tyszowce), Mariusz Ratyna (Huczwa Tyszowce), Paweł Mazurkiewicz (Huczwa Tyszowce), Tomasz Kłos (Victoria Łukowa Chmielek), Wojciech Gęborys (Motor Lublin CLJ).

 

Na pierwszego gola licznie zgromadzeni przy bocznym boisku kibice Tomasovii musieli zaczekać raptem osiem minut, kiedy to Marcin Żurawski za faul w polu karnym na Przemysławie Orzechowskim pewnie wykorzystał rzut karny. Zaraz po wznowieniu gry goście mogli wyrównać, lecz jeden z ich graczy oddał strzał, po którym piłka trafiła w słupek. Podczas pierwszej części dalsze bramki zdobywali tylko tomaszowianie i to dwukrotnie za sprawą Ireneusza Barana. Tuż po przerwie piłkarzom ze Żmudzi udało się zdobyć gola kontaktowego za sprawą jednego z testowanych zawodników. Odpowiedź Tomasovii grającej bardzo dobre zawody była nokautująca dla gości, ponieważ dwukrotnie do siatki trafił Marcin Żurawski w tym drugi raz z rzutu karnego oraz Tomasz Kłos. Przy prowadzeniu 6:1 arbiter odgwizdał z kapelusza rzut karny dla rywali, z czego skrzętnie skorzystał Wiktor Adamczuk wykorzystując jedenastkę. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do podopiecznych trenera Paszkiewicza, którzy za sprawą Tomasza Kłosa zdobyli siódmego gola.

 

Wczorajsze spotkanie było podsumowaniem pierwszego etapu przygotowań i ten test wypadł bardzo dobrze, choć oczywiście nie ma co popadać w euforię, bo to tylko mecz kontrolny. Od jutra przez cały tydzień piłkarze Tomasovii będą w ramach obozu dochodzeniowego trenować dwa razy dziennie oraz rozgrywać kolejne spotkania kontrolne. Najbliższy mecz już w środę, kiedy to w Kraśniku tomaszowianie zmierzą się z tamtejszą Stalą. W najbliższych dniach na testach można spodziewać się również nowych piłkarzy, którymi zainteresowany jest trener Jacek Paszkiewicz, ponieważ nikt nie ukrywa, że wzmocnienia na niektórych pozycjach są niezbędne i nad tym m.in. też pracuje nowy szkoleniowiec naszej drużyny.

 

Tomasovia – Victoria Żmudź 7:2

bramki: Żurawski 8′ (karny), 55′ (karny), 60′, Baran 29′, 42′, Kłos 74′, 87′ – zawodnik testowany 47′, Adamczuk 78′ (karny)

 

Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Misztal, Konopa, Skiba – Paskiv, Smoła, Mazurkiewicz, Orzechowski, Gęborys – Baran oraz Kłos, Szuta, Zieliński, Oznański, Ratyna , Łeń, Micek