[the_ad_group id="53"]

Rybka na wagę złota. Kryształ Werbkowice – Tomasovia 3:2

W niedzielne popołudnie po raz dziewiąty w tym sezonie o ligowe punkty walczyli piłkarze IV -ligowej Tomasovii. Tomaszowianie zaprezentowali się przed widownią rywali a dokładniej w Werbkowicach,  gdzie rywalem był tamtejszy Kryształ. Podopieczni trenera Piotra Welcza przed tym spotkaniem zajmowali ostatnie 10 miejsce z dorobkiem, zaledwie 1 punktu i chyba mało kto spodziewał się, że miejscowi będą w stanie zgarnąć w tym pojedynku komplet punktów. Niestety to co wydawało się niemożliwe, stało się faktem, a to głównie za sprawą Stanisława Rybki, który po raz kolejny udowodnił, że potrafi w pojedynkę rozstrzygać losy meczu i jest piłkarzem dla Kryształu na wagę złota.

 

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniem, gdzie po 30 minutach tomaszowianie prowadzili różnicą dwóch goli po trafieniach głową Damiana Szuty i z rzutu karnego Patryka Słotwińskiego. W tym momencie nic nie wskazywało na to, że faworyt meczu może przegrać. Jednak tuż przed przerwą w 43 min Jakub Piatnoczka sfaulował w polu karnym zawodnika gospodarzy i arbiter odgwizdał rzut karny. Ta decyzja nie budzi żadnych kontrowersji, jednak dodatkowa kara w postaci czerwonej kartki już na pewno tak. Można powiedzieć, że ta decyzja podała tlen gospodarzom, którzy na nowo uwierzyli, że nie wszystko jeszcze stracone. Jedenastkę na gola zamienił wspomniany Stanisław Rybka, który w tym meczu okazał się katem tomaszowian. W drugiej połowie mimo gry w osłabieniu przewaga należała do naszego zespołu, ale mimo okazji nie kończyło się to golami. Miejscowi czyhali na kontry i się doczekali w 61 min kiedy to Rybka doprowadził do remisu. Decydujący cios piłkarze z Werbkowic zadali w 87 min, gdy po dośrodkowaniu z kornera Stanisław Rybka uderzeniem głową ponownie umieścił piłkę w siatce.

 

Kryształ Werbkowice – Tomasovia 3:2 ( 1:2)

bramki: Szuta 25′, Słotwiński 29′ ( z karnego) – Rybka 45′ (z karnego), 61′, 87′

 

Tomasovia: 99. Krawczyk – 3. Piatnoczka, 2. Popko, 4. Błajda, 5. Avdieiev – 8. Wojtowicz, 7. Towbin (9. Orzechowski 64′), 6.Słotwiński, 10. Smoła, 18. Szuta – 11. Drapsa (15. Krosman 80′).

 

Żółte kartki: Michalak

 

Czerwona kartka:  Jakub Piatnoczka 43′ ( bezpośrednia za faul)

 

Sędzia: Kacper Gil (główny), Robert Kędziora i Tobiasz Kudelski (asystenci) – OKS Zamość

 

Widzów: 150

 

Fot: Kryształ Werbkowice (FB)