[the_ad_group id="53"]

Runda jesienna w liczbach – podsumowanie

Za nami runda jesienna w wykonaniu piłkarzy Tomasovii więc nadeszła pora, by sprawdzić, jak wyglądają statystyki na półmetku rozgrywek. Jak wiemy „niebiesko-biali” zimę spędzą w środku ligowej stawki, a dokładniej na miejscu 7. Nie jest to oczywiście szczyt marzeń tomaszowskich kibiców jak i zapewne samych piłkarzy, ale biorąc pod uwagę wszelkie problemy letnie ze skonstruowaniem kadry, przez co początek sezonu był, delikatnie rzecz ujmując nieudany, gdzie w pewnym momencie wydawało się, że nasz zespół może walczyć nawet o utrzymanie to można być w miarę zadowolonym z jesiennych dokonań, choć pewien niedosyt na pewno pozostaje. Mamy ta na myśli, chociażby stracone punkty w meczach u siebie z Lublinianką Lublin, czy Huraganem Międzyrzec Podlaski, gdzie bez wątpienia wszyscy liczyli na większe zdobycze punktowe w tych pojedynkach, lecz jak wiadomo w sporcie, nie wszystko da się wygrać, więc trzeba zaakceptować to co mamy. 

 

Podczas rundy jesiennej podopieczni trenera Bohdana Bławackiego zgromadzili na swoim koncie 29 punktów, w których zdobyła 33 gole, tracąc ich 20. Najlepszym strzelcem naszego zespołu jest kapitan Damian Szuta autor 8 trafień, który o trzy gole wyprzedza Patryka Słotwińskiego. W rundzie jesiennej tomaszowianie radzili sobie nieco lepiej przed własnymi kibicami, gdzie w 9 rozegranych u siebie meczach zgromadzili 17 punktów, co w ligowej stawce daje im 5 miejsce. We wspomnianych spotkaniach nasi zawodnicy zdobyli 17 goli,  a stracili ich 12. Jeśli chodzi o tabelę spotkań na wyjeździe to Tomasovia jest w samym jej środku, bo na miejscu 9. Przed obcymi kibicami „niebiesko-biali” w ośmiu spotkaniach wywalczyli 12 punktów, gdzie zdobyli 16 bramek, tracąc 8. Biorąc pod uwagi statystyki zdobytych i straconych goli pomiędzy poszczególnymi minutami, to w rundzie jesiennej nasi piłkarze najwięcej bramek zdobyli i stracili w ostatnim kwadransie odpowiednio 9 i 6.

 

Najwięcej minut 1530 na murawie podczas rundy jesiennej spędził stoper naszego zespołu Wiktor Łuczkowski, który jako jedyny zagrał we wszystkich ligowych spotkaniach i w pełnym wymiarze czasowym. W tej klasyfikacji biorąc pod uwagę podium za jego plecami, klasyfikują się Damian Szuta 1420 minut i Bartłomiej Pleskacz 1407. Poniżej prezentujemy szersze podsumowanie dokonań piłkarzy Tomasovii w rundzie jesiennej z nadzieją, że runda wiosenna będzie lepsza od tej minionej. 

 

podsumowanie