Przypieczętowali awans do III ligi! Tomasovia – Włodawianka Włodawa 3:0

W ramach V kolejki spotkań  IV -ligi grupy mistrzowskiej  piłkarze Tomasovii rozegrali w sobotnie popołudnie spotkanie ligowe, w którym na własnym boisku podejmowali zespół Włodawianki Włodawa, czyli zespół, który podczas pierwszej fazy sezonu w grupie I zajął wysokie 4 miejsce. Podopieczni trenera Pawła Babiarza potrzebowali, zaledwie punktu, by przypieczętować awans do III ligi. Nasz zespół nie zawiódł i pokonał swoich rywali 3:0.

Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja piłkarzy Tomasovii, którzy już do przerwy powinni prowadzić różnicą 2-3 goli, lecz tym razem szwankowała nieco skuteczność. Tomaszowianom podczas pierwszych 45 minut raz udało się trafić do siatki gości, a uczynił to w 11 min Jakub Szuta. Po przerwie zespół Włodawianki zagrał zdecydowanie odważniej, przez co mecz stał się dla oglądających w internecie kibiców znacznie ciekawszy. Bramki zdobywali jednak co nas bardzo cieszy tylko piłkarze Tomasovii za sprawą Patryka Dorosza. Pierwszego swojego gola w tym meczu napastnik „niebiesko-białych” zdobył w 65 min, gdy futbolówkę z rzutu wolnego posłał w pole karne Michał Skiba, a drugiego w 89 min z jedenastki, którą za faul na Damianie Szucie podyktował arbiter meczu.

Następny mecz nasz zespół rozegra już w najbliższą środę 12 maja, gdy w Łaszczówce o godz. 17:00 w ramach finału Pucharu Polski/Okręg Zamość rywalem będzie miejscowa Pogoń „96”.

Tomasovia – Włodawianka Włodawa  3:0  (1:0)

bramki: J.Szuta 11′, Dorosz 65′, 89′ (z rzutu karnego)

Tomasovia: Bartoszyk – M.Żurawski (78′ Karólak), Chmura, Chodziutko, Zozulia – Pleskacz (60′ Żurawski), Skiba (66′ D.Szuta), Słotwiński, Kycko (85′ Baran), Dorosz – J.Szuta (90+’ Sałamacha)

Żółte kartki: Chodziutko, Słotwiński – Błaszczuk, Kawalec

Czerwona kartka: Patryk Słotwiński 74′ (za drugą żółtą)

Sędzia: Sylwester Wuczko (Lublin)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności