[the_ad_group id="53"]

Ponad 7 tyś zł zebrano dla Franka podczas Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Gramy i Licytujemy dla Franka

Wczoraj w hali Zespołu Szkół Nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego przy ul. Żwirki i Wigury 3 w Tomaszowie Lubelskim rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy i Licytujemy dla Franka”, czyli dla 4 letniego Franka Chmielewskiego, który wraz z najbliższymi i przyjaciółmi zbiera pieniążki na operację serca w niemieckim Munster.

 

Pomysł rozegrania turnieju charytatywnego dla Franka pojawił się dzięki piłkarzom Tomasovii w miniony piątek podczas spotkania opłatkowego zespołu, więc organizatorzy, którymi byli TKS Tomasovia oraz OSiR Tomasovia w Tomaszowie Lubelskim mieli na zorganizowanie wspomnianego turnieju, zaledwie cztery dni i można było mieć wątpliwości, czy w tak krótkim czasie uda się zorganizować całe zawody. Życie po raz kolejny pokazało, że tam gdzie chodzi o pomoc drugiemu człowiekowi, a dodatkowo dziecku wszyscy ludzie dobrego serca potrafią się błyskawicznie zmobilizować, dzięki czemu wczorajsza impreza okazała się dużym sukcesem.

Przed zawodami awizowaliśmy udział 10 drużyn co było zamieszczone również na plakatach, lecz ostatecznie zagrało 11 zespołów, ponieważ do tej grupy dołączył Afar Bus. Wszystkie drużyny zostały podzielone na grupy, w których toczyła się rywalizacja. We wszystkich spotkaniach grupowych piłkarze zdobyli w sumie 28 goli, z czego najwięcej zdobyli ich Mali Giganci, którzy zaaplikowali drużynie Blasku pół tuzina goli. W dalszej kolejności zwycięzcy grup po losowaniu rozegrali mecze półfinałowe. Tutaj niespodziankę sprawili Mali Giganci, którzy w ciągu 10 minut (tyle czasu trwał dany mecz) po dobrym meczu pokonali otrzaskaną w halowych bojach ekipę Valentino. Jeszcze ciekawiej było podczas drugiego półfinału, gdzie spotkali się Strażacy z Celnikami.

Regulaminowy czas gry nie wyłonił drugiego finalisty, więc arbitrzy zarządzili rzuty karne. Piłkarze obu drużyn długo nie mogli przychylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie górą okazali się Celnicy. Oczywiście w dalszej kolejności były rozgrywane mecze o poszczególne miejsca, choć nie wszystkie mecze się odbyły, ponieważ niektóre drużyny nie przystąpiły do rywalizacji z powodu zdekompletowania, gdyż niektórych wzywały inne obowiązki typu praca itd. Jednak serdecznie wszystkim dziękujemy i tak za udział w turnieju i cieszymy się, że w natłoku zajęć i obowiązków do tego dosyć nietypowo jak na turnieje przystało w środku tygodnia zechcieli wziąć w nim udział i dołożyć tym samym cegiełkę do szczęścia 4 letniego Franka. Ostatecznie turniej wygrali Celnicy, którzy w finale pokonali Małych Gigantów.

Jednak podczas wtorkowego popołudnia wszelkie wyniki sportowe miały najmniejsze znaczenie, ponieważ najważniejsze było to, aby zebrać jak najwięcej pieniążków na operację dla Franka, który głośnymi okrzykami z trybun dopingował wszystkie zespoły. Organizatorzy wczorajszego turnieju przeprowadzili licytację mnóstwa rzeczy, jakie otrzymali od różnych osób, firm itd. w tym celu. Licytacja, którą poprowadził pełniący wczoraj rolę spikera podczas całego turnieju dyrektor OSiR pan Stanisław Pryciuk wraz z asystentką, którą na potrzeby turnieju została siatkarka Tomasovii Marta Jasiewicz, a także przy pomocy kapitana zespołu seniorów Łukasza Bartoszyka oraz zaproszonej z trybun pani Kasi przebiegła bardzo sprawnie.

Wylicytować było można naprawdę mnóstwo rzeczy od tych sportowych typu piłki, koszulki itd. jak i nie tylko, ponieważ można było wylicytować, chociażby taczkę, czy zestawy ławek i stolików ufundowane przez Naturę z Bełżca. Najdroższa podczas wczorajszej licytacji okazała się książka Monografia Tomaszowa Lubelskiego ufundowana przez burmistrza miasta pana Wojciecha Żukowskiego, która została kupiona za tysiąc złotych. Sporym powodzeniem cieszyła się również piłka ufundowana przez piłkarzy Tomasovii z ich podpisami, która została sprzedana za 700zł Łącznie podczas wczorajszego turnieju i licytacji co nas bardzo cieszy zebrano kwotę 7tyś 635zł. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji.

Tak jak wspominaliśmy wyniki turnieju były najmniej ważne, ponieważ wygrali wszyscy ci, którzy otworzyli swoje serca dla ratowania serca 4 letniego Franka, lecz mimo to prezentujemy poniżej komplet wyników.

Wyniki gier grupowych:

Natura – Celnicy 2:2

Wenecka – Valentino 0:1

Mali Giganci – Blask 6:0

KS Piątek – Strażacy 1:3

Celnicy – Nauczyciele 2:0

Afar Bus – Valentino 0:1

Oldboys Team 2014 Tomasovia – Blask 1:0

Natura – Nauczyciele 3:2

Wenecka – Afar Bus 1:2

Mali Giganci – Oldboys Team 2014 Tomasovia 1:0

Półfinały:

Valentino – Mali Giganci 0:2

Strażacy – Celnicy 0:0 (karne 8:9)

 

Mecze o poszczególne miejsca:

Mecz o 9 miejsce Blask – Wenecka 0:0 (karne 3:2)

Mecz o 7 miejsce Afar Bus – Nauczyciele 3:1

Mecz o 5 miejsce Oldboys Team 2014 Tomasovia – Natura 0:3 walkower

Mecz o 3 miejsce Valentino – Strażacy 0:3 walkower

Mecz o 1 miejsce Młodzi Giganci – Celnicy 0:2

Końcowa klasyfikacja:

1. Celnicy

2. Mali Giganci

3. Strażacy

4. Valentino

5. Natura Bełżec

6. Oldboys Team 2014 Tomasovia

7. Afar Bus

8. Nauczyciele

9. Blask

10.Wenecka

11. KS Piątek

Wczorajszy turniej, jak i licytacja nie mógłby się odbyć bez pomocy wielu osób, firm itd., które pomagały w organizacji zawodów, lub przekazały na licytację różne przedmioty i gadżety. W imieniu organizatorów, którymi byli TKS Tomasovia oraz OSiR w Tomaszowie Lubelskim, jak i w swoim imieniu składamy podziękowania:

Dla burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego

Dla dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego pana Waldemara Typka

Dla prezesa klubu TKS Tomasovia pana Dionizego Hałasy

Dla dyrektora OSiR pana Stanisława Pryciuka

Dla Bricomarche

Dla Tom Net

Dla Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Piotr Zubrzycki Henryka Zubrzycka SP.J. – Kolonia Łaszczówka

Dla Natura w Bełżcu

Dla P.H.U. ,,ATLAS” Jacek Bartosiewicz Lwowska 17 – Sklep Reebok w Tomaszowie Lubelskim

Dla Lubelskiego ZPN

Dla Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

Dla Redaktora Naczelnego „Kroniki Tygodnia” pana Piotra Pyrkosza

Dla Wydawnictwa „Dan-Te”

Dla pana Tomasz Walentyn

Dla Piotra Wójcika zespół Solaris

Dla pana Łukasza Bartoszyka

Dla pana Krystiana Głuszko

Dla Huczwy Tyszowce

Dla pana Krzysztofa Świętojańskiego

Dla piłkarzy Tomasovii

 

A my przypominamy, że w dalszym ciągu Franek czeka na waszą pomoc, któremu można pomóc na kilka sposobów:

 

Można wysłać SMS na numer: 72365 o treści: S3258 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT)
Każde 2 złote trafia bezpośrednio na konto zbiórki, na SiePomaga

Można dokonać wpłaty na subkonto Franka w Fundacji Serce Dziecka:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowejul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa


Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: Franciszek Chmielewski ZC-6238

Można dokonać wpłaty poprzez SiePomaga. Zbiórka kliknij TUTAJ!