[the_ad_group id="53"]

Polubili drugie miejsca. Oldboje Tomasovii drudzy w „IV Memoriale im. Stanisława Gomoły”

IV Memoriał im. Stanisława Gomoły 088

 

W niedzielę na stadionie w Tyszowcach rozegrany został „IV Memoriał im. Stanisława Gomoły”, podczas którego rywalizowali oldboje z trzech klubów Huczwy Tyszowce, Korony Łaszczów oraz Tomasovii.

 

Zanim piłkarze przystąpili do sportowej rywalizacji organizatorzy przywitali wszystkich uczestników, jak i licznie zgromadzonych na stadionie w Tyszowcach widzów. Następnie wszyscy uczcili chwilą ciszy pamięć zasłużonego prezesa i działacza Huczwy, po czym przystąpiono do zmagań sportowych na murawie. Jako pierwsi na boisko wybiegli gospodarze, a więc Huczwa Tyszowce oraz Korona Łaszczów. Ci drudzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie i lepiej dla nich ten mecz nie mógł się rozpocząć. Po przerwie gracze z Łaszczowa dołożyli jeszcze cztery gole ambitnie grającym piłkarzom Huczwy co nie zmienia rzeczy, że wysokie i pewne zwycięstwo odnieśli rywale.

 

IV Memoriał im. Stanisława Gomoły 093

 

W drugim spotkaniu wystąpili ponownie gospodarze z Tyszowiec, którzy zagrali z Tomasovią. Po obu drużynach było widać spore zmęczenie u gospodarzy wcześniejszym meczem (grano 2x25min) , natomiast po stronie tomaszowian turniejem, jaki rozegrali dzień wcześniej w Narolu. Mimo to faworytem spotkania była nasza drużyna co potwierdziła na boisku, choć na pierwszego gola trzeba była dosyć długo poczekać, bo niemal całą pierwsza połowę, kiedy to worek z bramkami rozwiązał Jacek Iwanicki strzelec w tym meczu dwóch goli. Gospodarzom udało się zdobyć gola honorowego po tym, jak barwy klubowe na chwilę zamienił Jacek Paszkiewicz były piłkarz m.in. Huczwy, który zaliczył asystę przy trafieniu gospodarzy. Stało się więc jasne, że o zwycięstwo w całym turnieju powalczą Korona Łaszczów z Tomasovią. Przeciwnicy mieli tę przewagę, iż przed tym meczem odpoczywali przez jeden mecz zaś dla Tomasovii był to drugi mecz z rzędu. Poza tym Korona dysponowała podczas wczorajszych zawodów piłkarzami niekoniecznie pasującymi wiekowo do zespołu oldbojów, gdzie powinni grać głównie zawodnicy 35+, a także zdecydowanie szerszą kadrą.

 

IV Memoriał im. Stanisława Gomoły 192

 

Przewaga optyczna w tym meczu należała do Korony, która stworzyła sobie kilka dobrych okazji, lecz ich nie wykorzystywała, w czym ogromna zasługa bramkarza „niebiesko-białych” Piotra Towbina, który fenomenalnie spisywał się w swojej „świątyni” wychodząc obronną ręką nawet z beznadziejnych wydawałoby się sytuacji. Gospodarujący oszczędnie siłami piłkarze Tomasovii mogli objąć prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, kiedy to arbiter odgwizdał dla nich rzut karny, lecz jego wykonawca Jacek Paszkiewicz trochę przekombinował, chcąc zdobyć efektownego gola po technicznym uderzeniu w samo okienko no i spudłował. Jedyny gol w tym meczu padł pod koniec meczu i niestety zdobyli go piłkarze Korony, kiedy to jeden zawodników tego zespołu pokonał bezradnego w tej sytuacji naszego bramkarza. To był gol na wagę zwycięstwa w meczu, jak i w całym turnieju, a Tomasovii przypadła po raz kolejny druga lokata. Poniżej galeria zdjęć oraz komplet wyników.

 

Wyniki:

 

Huczwa Tyszowce – Korona Łaszczów 0:6
Tomasovia – Huczwa Tyszowce 4:1 bramki: Iwanicki x2, Paszkiewicz, Skawiński
Tomasovia – Korona Łaszczów 0:1

 

IV Memoriał im. Stanisława Gomoły 032

Tomasovia zagrała w składzie: (Górny rząd od lewej) Mariusz Skawiński, Artur Murzacz, Marek Olenkiewicz, Zbigniew Kuczyński, Jarosław Korzeń, Piotr Orzechowski. (Dolny rząd od lewej) Andrzej Orzechowski, Andrzej Nowosielecki, Piotr Towbin, Jacek Iwanicki, Grzegorz Woś, Jacek Paszkiewicz

 

Końcowa klasyfikacja:

 

1. Korona Łaszczów
2. Tomasovia
3. Huczwa Tyszowce