[the_ad_group id="53"]

Podsumowanie sezonu 2022/2023 w wykonaniu piłkarzy Tomasovii

Za piłkarzami Tomasovii sezon 2022/2023, który można zaliczyć z pewnością do udanych, ponieważ 2 miejsce to na pewno bardzo dobry wynik. Jak co rundę staramy się zamieszczać garść statystyk, czy to po rundzie jesiennej, czy też na koniec sezonu. Przyjrzyjmy się więc głównie statystykom indywidualnym naszych piłkarzy za miniony sezon.

 

Nie będziemy się zbytnio rozpisywać, bowiem komplet statystyk prezentujemy w pliku  PDF na końcu podsumowania, dlatego w skrócie powiemy, że  sezonie 2022/2023 do rozegrania było łącznie 28 spotkań, czyli każdy piłkarz mógł w sumie rozegrać maksymalnie 2520 minut. Żaden piłkarz „niebiesko-białych” nie wziął udziału w komplecie 28 spotkań, a najbliżej tego wyczynu był Szczepan Popko, który 27 -krotnie wybiegał na ligowe boiska. Najwięcej minut na ligowych murawach spędzili Damian Szuta 2252 w 26 meczach, Dmytro Avdieiev 2222 minuty 25 spotkań oraz wspomniany kilka chwil wcześniej Szczepan Popko 2203 w 27 meczach. Jak wiadomo kibice na mecze piłkarskie, przychodzą głównie po to, by oglądać gole i zwycięstwa w wykonaniu ich drużyny. Najwięcej bramek dla Tomasovii w sezonie 2022/2023 zdobył Damian Szuta, który 15-krotnie pokonywał bramkarza rywali, natomiast pozostałe miejsca na podium zajmują Arkadiusz Smoła 9 i Denys Ostrovskyi 8.

Skoro są gole, to muszą być również przy nich asysty. Najlepszym asystentem z liczbą 15 podań, które otwierały drogę do bramki przeciwnika  zajmuje Denys Ostrovskyi, a w dalszej kolejności są Patryk Słotwiński 13 oraz Damian Szuta 7. W sezonie 2022/2023 piłkarzom Tomasovii przydarzył się na szczęście tylko jeden gol samobójczy, a tym pechowym strzelcem okazał się Michał Towbin, który w ramach 12 kolejki podczas pojedynku z POM Iskra Piotrowice, zakończonego zwycięstwem tomaszowian 3:1 zdobył jedynego gola dla gości. Najwięcej żółtych kartek w minionym sezonie obejrzeli Patryk Słotwiński 9, Dmytro Avdieiev 8 i Kacper Błajda 7. Arbitrzy pięciokrotnie karali piłkarzy Tomasovii tymi najgorszymi karami, czyli czerwonymi kartkami, ale tylko raz była to bezpośrednia, którą w ramach 9 kolejki i wyjazdowego przegranego 2:3 meczu z Kryształem Werbkowice obejrzał Jakub Piatnoczka. Pozostałe cztery kartki koloru czerwonego to następstwa dwóch żółtych.

 

Dziękujemy naszym piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu za udany sezon 2022/2023, kibicom Tomasovii za wspieranie swojego zespołu i bycie z ni na dobre sezon zarówno podczas spotkań na własnym boisku, jak i wyjazdowych i trzymamy kciuki, by następny sezon nie był gorszy od tego minionego, a tylko lepszy.

 

PODSUMOWANIE-SEZONU-2022-2023 PDF