[the_ad_group id="53"]

Po zwycięstwie z Kryształem zespół Tomasovii melduje się w półfinale Pucharu Polski okręg Zamość

W środę 25 sierpnia piłkarze Tomasovii rozegrali mecz Pucharu Polski okręg Zamość. Nasi piłkarze w Werbkowicach pokonali miejscowy Kryształ 4:0 i w półfinale zmierzą się z Gryfem Gmina Zamość. 

 

Wczorajsze spotkanie nie było spacerkiem dla piłkarzy Tomasovii, ponieważ Kryształ chciał się pokazać z jak najlepszej strony na tle III -ligowca. Trzeba przyznać, że gospodarzom to się udawało szczególnie przez pierwsze pół godziny, ale czerwona kartka Sergieja Borysa za faul na Jakubie Szucie w 32 min sprawiła, że gospodarze w dalszej części meczu mieli utrudnione zadanie. Podopieczni trenera Pawła Babiarza bardzo szybko wykorzystali grę z przewagą zawodnika. W 41 min faulowany w polu karnym przez Grzegorza Mulawę był Damian Chmura, a z „wapna” nie pomylił się Jakub Szuta. Gospodarze jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po stracie pierwszego gola, a już przegrywali różnicą dwóch bramek. W 44 min dobra akcja lewym skrzydłem Oskara Lasoty, który próbował dogrywać piłkę w pole karne do Artura Lisa, lecz we wszystko wtrącił się jeden z obrońców, a dokładniej Maciej Wójtowicz, zaliczając trafienie samobójcze. Po przerwie nadal jedynym zespołem zdobywającym bramki była Tomasovia. W 73 min Patryk Dorosz zabawił się w polu karnym z defensorami Kryształu i posłał futbolówkę do pustej bramki, natomiast w 78 min po zagraniu Adriana Żurawskiego w pole karne Ireneusz Baran z najbliższej odległości ustalił rezultat spotkania. 

 

Kryształ Werbkowice – Tomasovia 0:4 (0 :2 )

bramki: J.Szuta 41′, Wójtowicz samobójcza 44′ ?, Dorosz 73′, Baran 78′

 

Tomasovia: 99. Krawczyk – 19. Wójtowicz (26. Pleskacz 15′), 13. Zozulia (18. Matterazzo 80′), 5. Chmura – 6. Lis (8. A. Żurawski 46′), 11. Skiba (3. Chodziutko 65′), 14. Orzechowski, 10. Lasota (15. Kycko 46′), 17. Baran – 7. J. Szuta (9. Dorosz 46′)

 

Żółte kartki: Mulawa – Wójtowicz, Orzechowski

 

Czerwona kartka: Sergiej Borys 32′ (bezpośrednia za faul)

 

Sędzia: Piotr Burak (główny), Tomasz Ostrowski, Kacper Pańko (asystenci) –  OZPN Zamość

 

Widzów: 50