Pierwszy zespół pokonał wicemistrzów Polski juniorów z 2006 roku w ramach jubileuszu 40 – lecia awansu Tomasovii do III ligi

W niedzielne popołudnie na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim odbyła się bardzo ciekawa impreza, która miała na celu uczczenie 40 – lecia awansu Tomasovii do III ligi centralnej, a także uczczenie 10 – lecia zdobycia wicemistrzostwa Polski juniorów.

Punktualnie o godz. 16:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitrów z Zamościa oznaczający początek meczu pomiędzy obecną drużyną seniorów, a wicemistrzami Polski z roku 2006, którzy zostali gościnnie wzmocnieni trzema zawodnikami z seniorów. Pierwsi gola zdobyli podopieczni trenera Jacka Paszkiewicza, a dokładniej do siatki wicemistrzów trafił w 10 minucie Ireneusz Baran. Jeszcze przed przerwą zasiadający na trybunach widzowie obejrzeli dwa gole po jednym dla każdej z drużyn. Najpierw wynik podwyższyli seniorzy, którym pomógł tak naprawdę jeden z zawodników występujących po stronie wicemistrzów Polski Piotr Cybulski, który zdobył gola samobójczego, a następnie cieszyć się wreszcie mogli podopieczni trenera Stanisława Pryciuka, gdy gola zdobył Piotr Gozdek. Taki wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Podczas przerwy nastąpiła miła chwila dla piłkarzy, którzy 40 lat temu występowali w III lidze centralnej, ponieważ otrzymali oni pamiątkowe statuetki z rąk burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego jego zastępcy Tadeusza Wagnera oraz prezesa klubu TKS Tomasovia Dionizego Hałasy. Osobami, które otrzymały wspomniane statuetki są:

Stanisław Pryciuk

Warto w tym miejscu posłużyć się monografią „90 lat Tomasovii” napisaną przez panów Mirosława Tereszczuka i Zbigniewa Śledzia, by przypomnieć młodszym kibicom, do których sami się zaliczamy kadrę zespołu z sezonu 1976/77, która po raz pierwszy miała przyjemność występować na boiskach III ligi centralnej. Należy również wspomnieć, iż na pierwszy III ligowy mecz w sezonie 1976/77 przed własną publicznością ze Stalą Poniatowa przybyło, aż 2 tysiące widzów. Niestety wspomniany debiut nie był udany, gdyż tomaszowianie ulegli 0:1.

Kadra zespołu z sezonu 1976/77:

Franciszek Kulik, Stanisław Mrozek, Adam Kozaczyński, Henryk Krawczyk, Stanisław Pryciuk, Marian Bańka, Wiesław Grudziński, Piotr kość, Leszek Wróbel, Lucjan Henzel, Henryk Szymkiewicz, Andrzej Żurecki, Stefan Kleszczyński, Edward Czerniak, Marian Polski, Zbigniew Tereszczuk, Tadeusz Kapuśniak, Jan Skirski, Waldemar Kołcun, Leszek Dec, Czesław Mazurek, Andrzej Sigłowa, Jerzy Kyć.

Trenerzy: Zdzisław Lachowski (jesień), Zbigniew Szumski (wiosna), kierownik drużyny Kazimierz Harbuz. Prezes klubu Krzysztof Kawalec, wiceprezes Krzysztof Krawczyk.

Po tych na pewno miłych chwilach dla byłych piłkarzy naszego klubu przyszła kolej na dalszą część meczu (grano 2 x 30 minut), czyli na drugą połowę. W niej padły jeszcze dwa gole po jednej dla każdej z drużyn. Dla drużyny seniorów wynik podwyższył Nazar Melnychuk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piotrem Wojtowiczem nie zmarnował okazji. Jednak ozdobą całego meczu był bez wątpienia drugi gol zdobyty przez wicemistrzów Polski. Dokładnie zdobył go Norbert Raczkiewicz, który niemal z połowy boiska w fantastyczny sposób przelobował bramkarza Zenona Maksymiaka. Więcej goli już nie było i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem drużyny seniorów.

Po spotkaniu wszyscy uczestnicy meczu oraz kibice, którzy mimo nie najlepszej pogody zdecydowali się przyjść na tomaszowski stadion by obejrzeć spotkanie udali się na wspólnego grilla, gdzie nie brakowało rozmów i wspomnień sprzed 40 lat, jak i o czasach teraźniejszych.

Na koniec przypomnijmy jeszcze raz kadrę, która w 2006 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorów.

Kadra zespołu juniorów TKS Tomasovia z sezonu 2005/2006:

Łukasz Wawrzusiszyn, Marcin Kordas, Piotr Joniec, Rafał Myszkowski, Mateusz Bojarczuk, Łukasz Wasiura, Artur Łukasik, Łukasz Chwała, Oskar Blacha, Piotr Zajączkowski, Norbert Raczkiewicz, Przemysław Wawryca, Tomasz Ciećko, Piotr Gozdek, Tomasz Bukowski, Arkadiusz Okoń, Damian Rój, Sebastian Głaz, Karol Wagner, Michał Mazurek, Marcin Suraj, Piotr Wójtowicz. Trener : Stanisław Pryciuk

***

TomasoviaTomasovia Wicemistrzowie Polski Juniorów z 2006 roku 3:2

bramki: Baran, Cybulski samobójcza, Melnychuk – Gozdek, Raczkiewicz

Tomasovia: Maksymiak – Lasota, Smoła, Szuta, zawodnik testowany – Śrótwa, Karólak, Kłos, Iwanicki, Melnychuk – Baran

Tomasovia Wicemistrzowie Polski Juniorów z 2006 roku: Wojtowicz – Kordas, Chwała, Wasiura, Wasyl – Zajączkowski, Raczkiewicz, Rój, Wawryca, Pisarczyk – Gozdek. Na zmiany wchodzili: Mazurek, Cybulski