[the_ad_group id="53"]

Pierwsza sparingowa wygrana. Tomasovia – Pogoń „96” Łaszczówka 2:1

Drugie spotkanie kontrolne rozegrali w sobotę piłkarze Tomasovii, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej zmierzyli się z trzecim zespołem zamojskiej klasy okręgowej Pogonią „96” Łaszczówka. Mimo że to tylko mecz kontrolny to spotkania z Pogonią zawsze zapowiadają się ciekawie, wszak po stronie rywali nie brakuje piłkarzy z przeszłością w naszym klubie. Zanim rozpoczął się mecz widzowie, którzy zdecydowali się obejrzeć to starcie na żywo, zauważyli brak arbitrów liniowych. Tutaj zdecydowanie na wysokości zadania nie stanął LZPN Oddział Zamość bowiem na mecz stawił się tylko jeden arbiter Tobiasz Kudelski, który na całe szczęście poradził sobie z całą niecodzienną sytuacją i zawody przebiegły bez większych kontrowersji.

 

Przez całe spotkanie optyczna przewaga należała do „niebiesko-białych”, którzy stworzyli sobie kilka niezłych okazji do zdobycia goli, jednak istniał problem z ich skutecznym wykończeniem. Na pierwsze trafienie podopiecznych trenera Bohdana Bławackiego było trzeba poczekać do 22 min kiedy to golkipera rywali Bartosza Szewca pokonał Damian Szuta. Piłkarze z Łaszczówki dość niespodziewanie doprowadzili do remisu w 33 min, kiedy to defensorom naszego zespołu urwał się Artur Lis i mając przed sobą tylko Karola Krawczyka, pewnie posłał futbolówkę do siatki. To był pierwszy strzał w tzw. światło tomaszowskiej bramki i od razu skuteczny. W pierwszej części meczu widzowie nie zobaczyli już więcej bramek, ale liczyli, że te pojawią się po przerwie. Jak to w meczach kontrolnych bywa w drugiej części trenerzy obu drużyn wraz z upływem czasu, dokonali kilku zmian. Po stronie tomaszowian wystąpiło kilku piłkarzy z juniorów, którzy pokazali się z niezłej strony. Spotkanie rozstrzygnęło się w 78 min, po tym jak zakotłowało się w polu karnym Pogoni, wreszcie futbolówka dotarła pod nogi Macieja Szuty, który mocnym uderzeniem dał ponowne prowadzenie naszej drużynie, którego tomaszowianie nie oddali już do końca.

Podczas wczorajszego meczu sztab szkoleniowy testował w sumie sześciu piłkarzy.

 

Tomasovia – Pogoń „96” Łaszczówka 2:1 (1:1)

bramki: D.Szuta 22′, M. Szuta 78′ – Lis 33′

 

Tomasovia: Krawczyk – Łuczkowski, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II – Sienkiewicz, Krosman, Zawodnik testowany III, Kurzępa, D.Szuta, Lasota – Paduk oraz Zawodnik testowany IV, Dźwierzyński, M. Szuta, Zawodnik testowany V, Tyrka, Zawodnik testowany VI