[the_ad_group id="53"]

Patryk Dorosz katem Łady w próbie generalnej przed ligą.

Ostatnie spotkanie kontrolne przed rozgrywkami ligowymi rozegrali w środowe popołudnie piłkarze Tomasovii. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dachnowie tomaszowianie zmierzyli się z ligowym rywalem Ładą 1945 Biłgoraj. Pierwotnie w planach naszego zespołu nie było tego meczu, lecz w związku z tym, że nie doszedł do skutku sobotni mecz ze Świdniczanką Świdnik Mały szkoleniowiec „niebiesko-białych” zdecydował o przyjęciu propozycji rozegrania meczu kontrolnego. 

 

Generalny sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek należy uznać za w pełni udany, ponieważ Tomasovia pewnie pokonała wzmocniony kilkoma piłkarzami zagranicznymi przedostatni zespół w tabeli 3:1, a prawdziwym katem Łady okazał się jej wychowanek Patryk Dorosz, zdobywca wszystkich trzech goli dla naszego zespołu. Mimo wyraźnej przewagi tomaszowian na pierwszego gola było trzeba poczekać niemal do końca pierwszej połowy, a dokładniej do 43 min. Wtedy w polu karnym rywali wycięty został zawodnik testowany a wspomniany Patryk Dorosz skutecznie wykorzystał jedenastkę. Kolejne bramki padały po przerwie. W 63 min po rzucie wolnym pechowo interweniował jeden z zawodników rywali główkując wprost na głowę Patryka Dorosza, który z bliskiej odległości po raz drugi umieścił piłkę w bramce biłgorajan, lecz nie ostatni. Kiedy boiskowy zegar wskazywał 85 min błąd popełnił obrońca Łady zagrywając futbolówkę wprost pod nogi Ireneusza Barana, a ten wyłożył piłkę Patrykowi Doroszowi, który będąc w dogodnej sytuacji nie pomylił się i po raz trzeci pokonał golkipera z Biłgoraja. Rywale w drugiej części stworzyli sobie 2-3 okazje do zdobycia goli i jedną z nich wykorzystali w 90 min, gdy po kornerze będący w polu karnym Dariusz Kuliński uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Łukasza Bartoszyka.

 

Po długich tygodniach zimowych przychodzi czas na wznowienie rozgrywek ligowych. 13 marca o godz. 15:00 w walce o ligowe punkty Tomasovia w roli gospodarza podejmie Huczwę Tyszowce. 

 

Tomasovia – Łada 1945 Biłgoraj 3:1 (1:0)

bramki: Dorosz 43′ (karny), 63′, 85′ – 90′ Kuliński

 

Tomasovia: Bartoszyk – Zawodnik testowany, M.Żurawski, Zozulia, Karólak – Słotwiński, Matterazzo, J.Szuta, D.Szuta, A.Żurawski – Dorosz. Na zmiany wchodzili: Maksymiak, Baran, Smoła, Sałamacha, Pleskacz, Chodziutko, Skiba, Chmura