[the_ad_group id="53"]

Ostatni sparing zakończony przedwcześnie!.

W sobotę 11 marca ostatnie spotkanie kontrolne rozegrali piłkarze Tomasovii, którzy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dachnowie za rywala mieli lidera klasy okręgowej grupa Jarosław Pogoń-Sokół Lubaczów. Sobotni mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ w Lubaczowie nie ukrywają swoich aspiracji do awansu o klasę wyżej, czyli do IV ligi podkarpackiej, a potwierdzają to, chociażby zimowe transfery. Podczas kończącej się przerwy do drużyny Karola Karólaka znanego z gry w naszym klubie trafili piłkarze, którzy jeszcze jesienią biegali po murawach III ligi. Mowa tu, chociażby o Kacprze Ropskim z KS Wiązownica, Sebastian Fedan z Wisłoki Dębica, czy Tomasz Siryk z Czarnych Połaniec. Być może nie wszystkim kibicom Tomasovii te nazwiska coś mówią, ale obserwatorom III ligi zapewne tak. 

 

Wracając do dzisiejszego meczu miał on wyrównany przebieg i  mimo trudnych warunków do gry (ciągle padający deszcz i wiatr, oraz stojąca na boisku woda) kibice obu drużyn nie mogli się nudzić. Po stronie tomaszowian najbliżej zdobycia gola był Przemysław Orzechowski, którego uderzenie w 17 min zatrzymało się na słupku bramki rywali. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, na murawie doszło do wydarzeń, których oglądać nie chcielibyśmy nigdy. Po jednym z fauli zakotłowało się na boisku i rozpoczęły się przepychanki, z którymi nie potrafił sobie poradzić arbiter meczu, które były pokłosiem jego wcześniejszych momentami niezrozumiałych decyzji, za co pretensje mieli piłkarze obu drużyn. Arbiter nie wiedząc, jak wybrnąć z tej całej sytuacji postanowił odgwizdać zakończenie spotkania w 40 min przy rezultacie 0:0. Po rozmowie przedstawicieli obu klubów zapadła decyzja, że z uwagi na zbyt duże niepotrzebne emocje i w obawie o zdrowie piłkarzy, którzy za tydzień rozpoczynają ligę w swoich rozgrywkach, by nie kontynuować meczu. 

 

Tomaszowianie dzisiejszy pojedynek rozpoczęli w składzie:  Krawczyk – M.Błajda, Piatnoczka, K.Błajda, Avdieiev – Orzechowski, Popko, Ostrovskyi, Słotwiński, Wojtowicz – Smoła. 

 

Fot: Pogoń-Sokół Lubaczów