[the_ad_group id="53"]

Oldboje Tomasovii zajęli III miejsce w Narolu

W minioną sobotę rozegrany został w Narolu „IV Turniej  Oldbojów Parkowa Cup”. W zawodach udział wzięło 7 drużyn w tym piłkarze z Oldboys Team Tomasovia.
W wyniku losowania tomaszowianie trafili do grupy B, która liczyła tylko 3 drużyny więc organizatorzy z przedstawicielami zainteresowanych drużyn, ustalili, że mecze w tej grupie będą systemem każdy z każdym. Tomaszowianom we wspomnianej grupie przyszło toczyć bój o awans ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim oraz jak się po kilku godzinach okazało ze zwycięzcą całego turnieju Traperem Lubaczów. I to właśnie ta druga drużyna była pierwszym rywalem Tomasovii. Jarosław Korzeń i jego koledzy mieli miażdżącą przewagę podczas całego meczu, ale piłkarze naszego zespołu pudłowali w niewyobrażalnych wręcz sytuacjach, co spowodowało, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który na pewno bardziej ucieszył zawodników z Lubaczowa. W kolejnym meczu było już zdecydowanie lepiej, ponieważ piłkarze Tomasovii pokonali Starostwo Powiatowe i awansowali do półfinału całego turnieju.
Tutaj rywalem byli gospodarze zawodów, czyli Roztocze Narol. Spotkanie dwóch czołowych drużyn miało bardzo zacięty przebieg i zakończyło się rezultatem remisowym. W tym miejscu trzeba jednak dodać, że w ostatniej minucie meczu faulowany i to zdecydowanie był zawodnik naszego zespołu Andrzej Orzechowski, lecz w tym meczu gospodarzom pomagały nie tylko ściany, ale również arbiter. Wprawdzie rzut karny to jeszcze nie gol tym bardziej, że gra w takich turniejach toczy się na mniejsze bramki, jednak to nie zmienia faktu, że arbiter pozbawiając tomaszowian tej szansy na gola w pewnym sensie, wypaczył wynik meczu. W rzutach karnych, które zdecydowały o awansie do meczu finałowego lepsi byli piłkarze z Narola. Na pocieszenie gracze Tomasovii pokonali w ostatnim swoim meczu Hetan Laszki i w klasyfikacji końcowej zajęli 3 miejsce, natomiast Ireneusz Baran z 7 golami został najlepszym strzelcem turnieju. Poniżej komplet wyników.

Tomasovia: Górny rząd od lewej: Mirosław Świderek, Piotr Wojtowicz, Ireneusz Baran, Grzegorz Woś. Dolny rząd od lewej: Jarosław Korzeń, Bogdan Stawarski, Andrzej Orzechowski

Grupa A:
Orkan Bełżec – Roztocze Narol 1:1
Horyniec – Zdrój – Oldboje – Hetman Laszki Oldboje 0:1
Orkan Bełżec -Horyniec – Zdrój 1:4
Roztocze Narol – Hetman Laszki Oldboje 5:0
Orkan Bełżec -Hetman Laszki Oldboje 1:3
Roztocze Narol – Horyniec – Zdrój 1:0
Tabela grupy A:
1. Roztocze Narol 7 pkt  7-1
2. Hetman Laszki Oldboje 6pkt  4 -6
3. Horyniec – Zdrój  –    6pkt      5-3
4. Orkan Bełżec 1pkt   3-6
Grupa B:
Traper Lubaczów – Starostwo Powiatowe  Tomaszów Lubelski 1-1
Tomasovia – Traper Lubaczów 0:0
Tomasovia – Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski 4-1
Półfinały:
Roztocze Narol – Tomasovia 1:1 karne 3:2
Hetman Laszki Oldboje – Traper Lubaczów 0:3
Liga Europy:
Orkan Bełżec – Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski 2:2
Horyniec – Zdrój- Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski 2:6
Faza finałowa:
Mecz o 1 ,miejsce:  Roztocze Narol – Traper Lubaczów 0:0 karne 2:3
Mecz o 3 miejsce: Tomasovia – Hetman Laszki Oldboje 6-1
Klasyfikacja końcowa Liga Mistrzów:
1. Traper Lubaczów
2. Roztocze Narol
3. Tomasovia
4. Hetman Laszki Oldboje
Klasyfikacja końcowa Liga Europy:
1. Starostwo Powiatowe Tomaszów Lubelski
2. Orkan Bełżec
3. Horyniec Zdrój
Wyróżnienia indywidualne:
Adam Radawana – Najlepszy Bramkarz (Traper Lubaczów)
Marian Wiatrowski – Najlepszy Piłkarz Turnieju(Roztocze Narol)
Król strzelców – Ireneusz Baran (Tomasovia – 7 goli)