[the_ad_group id="53"]

Oldboje Tomasovii najlepsi podczas „V Turnieju im. Jana Wojtaszka” w Zawadzie

W sobotę 29 lipca na stadionie sportowym w Zawadzie rozegrany został „V Turniej im. Jana Wojtaszka” oldbojów, w którym udział wzięło siedem zespołów. W tym gronie nie zabrakło tradycyjnie piłkarzy Tomasovii, którzy co roku z dużą chęcią przyjeżdżają do Zawady, gdzie organizacja turnieju dzięki dużym wysiłkom organizatorów stoi zawsze na wysokim poziomie. Nie inaczej było i tym razem.

 

Poza naszym zespołem udział w zawodach wzięło 6 innych drużyn Roztocze Szczebrzeszyn, Roztocze Narol, Łańcut, Łada Biłgoraj, Iskra Krzemień oraz oczywiście gospodarze Echo Zawada. Niestety trzy zespoły, które pierwotnie miały wziąć udział, odwołały swój przyjazd, ale i tak liczba drużyn okazała się wystarczająca, by zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć wiele ciekawych pojedynków, a także przedniej urody gole. Wszystkie spotkania były rozgrywane systemem każdy z każdym, gdzie dany mecz trwał 2 x po 7 minut. W swoim pierwszym spotkaniu piłkarze Tomasovii za rywali mieli Iskrę Krzemień. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, choć trzeba przyznać, że był to bardzo pechowy remis. Tomaszowianie dosyć długo prowadzili w meczu, lecz dosłownie w samej końcówce pechowo gola samobójczego zdobył Jacek Gontarz. Kolejne dwa spotkania Jarosław Korzeń wraz ze swymi kolegami rozstrzygnęli na swoją korzyść, pozostawiając w pokonanym polu Roztocze Narol oraz gospodarzy Echo Zawada. Zdecydowanie trudniej było w tym drugim meczu, który rozstrzygnęła jedna bramka zdobyta przez Stanisława Anioła.

 

 

W pozostałych starciach piłkarze Tomasovii zanotowali remis z Ładą Biłgoraj oraz dwa zwycięstwa nad drużyną Łańcuta i Roztocza Szczebrzeszyn. Stało się jasne w tym momencie, że tomaszowianie zajmą pierwsze, albo drugie miejsce w całym turnieju wszystko zależało od rozstrzygnięcia meczu Łady z Iskrą Krzemień. Gdyby Andrzej Wachowicz i jego koledzy wygrali ten mecz to wtedy ich drużyna, świętowałaby zwycięstwo w całym turnieju, lecz ambitna drużyna z Krzemienia ani myślała odpuszczać mecz biłgorajanom, dzięki czemu ostatecznie, padł remis, a to oznaczało, że zwycięstwo w całych zawodach przypadło Tomasovii. Na najniższym stopniu podium uplasowali się oldboje z Łańcuta, którzy co ciekawe jako jedyni nie stracili nawet bramki w sześciu rozegranych spotkaniach.

 

 

Po zakończonych zmaganiach sportowych wszyscy uczestniczący piłkarze otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe medale, a zespoły puchary i dyplomy. Nie zabrakło również nagród indywidualnych, a jedna z nich przypadła piłkarzowi Tomasovii Jarosławowi Legeżyńskiemu, który z czterema golami na koncie został królem strzelców. Poniżej prezentujemy komplet wyników z sobotnich zawodów.

 

Galeria Zdjęć – www.tomaszów.pl

 

Komplet wyników:

 

Echo Zawada – Łańcut 0:3

Tomasovia – Iskra Krzemień 1:1

Łada Biłgoraj – Roztocze Narol 3:0

Łańcut – Roztocze Szczebrzeszyn 0:0

Roztocze NarolTomasovia 0:3

Echo Zawada – Łada Biłgoraj 1:1

Łada Biłgoraj – Łańcut 0:0

Tomasovia – Echo Zawada 1:0

Roztocze Szczebrzeszyn – Iskra Krzemień 1:0

Łańcut – Iskra Krzemień 0:0

Roztocze NarolRoztocze Szczebrzeszyn 0:3

Łada Biłgoraj – Tomasovia 1:1

Tomasovia – Łańcut 2:0

Roztocze Szczebrzeszyn – Echo Zawada 0:2

Iskra Krzemień – Roztocze Narol 2:1

Łańcut – Roztocze Narol 3:0

Echo Zawada – Iskra Krzemień 0:0

Łada Biłgoraj – Roztocze Szczebrzeszyn 3:1

Roztocze Szczebrzeszyn – Tomasovia 1:4

Iskra Krzemień – Łada Biłgoraj 1:1

Roztocze NarolEcho Zawada 3:0

 

 

Końcowa klasyfikacja:

 

 

1. Tomasovia 14.pkt 12 – 3

2.Łada Biłgoraj

13pkt 9 – 4

3. Łańcut

9pkt 6 – 0

4. Roztocze Szczebrzeszyn

7pkt 6 – 9

5. Iskra Krzemień

7pkt 5 – 3

6. Echo Zawada

5pkt 3 – 8

7. Roztocze Narol

3pkt 4 – 14

 

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy zawodnik – Sebastian Skrzypek (Łada Biłgoraj)

Najlepszy bramkarz – Sławomir Noga (Łańcut)

Król strzelców – Jarosław Legeżyński (Tomasovia – 4 gole)

Najstarszy uczestnik turnieju – Henryk Rusinek (Iskra Krzemień – 70 lat)

 

Tomasovia Górny rząd od lewej: Stanisław Anioł, Zenon Maksymiak, Jarosław Legeżyński, Kamil Droździel, Jacek Gontarz, Jacek Krawczyk

Dolny rząd od lewej: Mikołaj Anioł, Bogdan Stawarski, Andrzej Orzechowski, Piotr Orzechowski, Jarosław Korzeń