[the_ad_group id="53"]

Oldboje Tomasovii drudzy w Narolu

Turniej Narol 049

 

Wczoraj w Narolu rozegrany został turniej piłkarski oldbojów „Parkowa Cup”, w którym udział wzięły cztery drużyny. Wśród nich jak wcześniej zapowiadaliśmy wystąpili piłkarze Tomasovii, czyli „OLD BOYS’ TEAM 2014”. To były bardzo interesujące zawody, o czym świadczy fakt, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była tzw. mała tabelka pomiędzy trzema drużynami.

 

 

W pierwszym meczu przeciwnikiem Tomasovii była drużyna o nazwie Jako Tacy Łaszczówka. To było bardzo ciekawe i wyrównane spotkanie, gdzie obie drużyny miały swoje okazje, ale tylko raz padła w tym meczu bramka, którą na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy zdobył Andrzej Orzechowski, a więc zawodnik występujący zazwyczaj w oldbojach Tomasovii, jednak nie tym razem. Zresztą to nie był jedyny taki przypadek, ponieważ w drużynie z Łaszczówki wystąpili również Marek Misiewicz i Tomasz Nastałek. Mimo ciągłych ataków w drugiej części „niebiesko-białym” nie udało się odmienić losów meczu, choć okazji nie brakowało. Niestety podczas tego pojedynku tomaszowian zawiodła przede wszystkim skuteczność.

 

Z tą było już zdecydowanie lepiej w drugim meczu, gdzie nasi gracze rywalizowali ze Stars Tarnawatka. Bramkę rywali jako pierwszy odczarował Krzysztof Bilewicz, który w tym mecz wraz z Piotrem Orzechowskim zaliczyli po hat-tricku, dzięki czemu Tomasovia odniosła pewne wysokie zwycięstwo. Dodać jednak trzeba, że gracze z Tarnawatki dysponowali najmniej liczną kadrą ze wszystkich ekip co musiało odbić się wyraźnie na wynikach, jednak ambicji i woli walki nie zabrakło tej drużynie, za co należą jej się duże brawa.

 

Turniej Narol 023

 

W ostatnim meczu na szczycie Jarosław Korzeń i jego koledzy zmierzyli się z gospodarzami całego turnieju Parkowa Team Narol. Ten mecz był godny finału imprezy i przyniósł licznym widzom zgromadzonym na Orliku w Narolu sporo sportowych emocji. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli miejscowi, ale były to dla nich miłe złego początki. Tomasovia wyrównała po karnym, jaki za wyraźne zagranie ręką odgwizdał arbiter, choć oczywiście graczom z Narola trudno było się pogodzić z taką decyzją sędziego. Rzut karny pewnie wykorzystał Krzysztof Bilewicz. Ten sam zawodnik zdobył drugiego gola dla naszej drużyny po fantastycznym atomowym uderzeniu, gdzie golkiper miejscowych mógł jedynie spojrzeć, czy siatka w bramce jest cała. Przytomność umysłu sprawiła, że Jarosław Korzeń w sprytny sposób przelobował bramkarza z Narola i wydawało się, że Tomasovia odniesie w miarę spokojne zwycięstwo. Niestety Tomasovia nadziała się na kontrę Parkowej Team Narol i musiała do końca meczu drżeć o wynik, ponieważ gospodarze rzucili się do szaleńczych ataków. Trzeba przyznać, iż mieli oni kilka znakomitych szans na doprowadzenie do remisu, jednak zabrakło im cierpliwości w grze i dokładności, więc pudłowali na potęgę. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli tomaszowianie.

 

Turniej Narol 216

 

Jak się okazało po ostatnim meczu trzy drużyny miały na swoim koncie po 6pkt i do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna według ustalonego przez organizatorów turnieju regulaminu tzw. mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi. Tutaj lepsi okazali się gracze z Narola zaś Tomasovii przypadła druga lokata. To był pierwszy taki turniej zorganizowany w ramach „Jarmarku Galicyjskiego” w Narolu i miejmy nadzieję, że ten turniej na stałe wejdzie w kalendarz imprez, tym bardziej że organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, za co należą się brawa tym wszystkim, którzy mieli swój udział w organizacji zawodów. Jeśli nasz zespół będzie otrzymywał zaproszenia to zapewne nie raz jeszcze weźmie w nim udział.

 

A już dziś w Tyszowcach oldboje Tomasovii wezmą udział w „IV Memoriale im. Stanisława Gomoły”, na który serdecznie zapraszamy kibiców z Tomaszowa. Początek turnieju godz. 15:00. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z turnieju w Narolu (by do niej przejść wystarczy kliknąć w poniższy obrazek), a także wszystkie wyniki i końcową klasyfikację.

 

Wyniki „Parkowa CUP”:

 

Stars Tarnawatka – Parkowa Team Narol 2:4

Jako Tacy Łaszczówka – Tomasovia1:0

Parkowa Team Narol – Jako Tacy Łaszczówka 4:1

Stars Tarnawatka – Tomasovia 2:7  bramki:Bilewicz x3, P. Orzechowski x3, Korzeń

Jako Tacy Łaszczówka – Stars Tarnawatka 9:0

Parkowa Team Narol – Tomasovia2:3  bramki:Bilewicz x2, Korzeń

 

Turniej Narol 013

Tomasovia wystąpiła w składzie: (Górny rząd od lewej) Krzysztof Szuta, Piotr Towbin, Jarosław Korzeń, Piotr Nadwodmik, Jacek Gontarz.(Dolny rząd od lewej) Piotr Orzechowski, Krzysztof Bilewicz, Andrzej Nowosielecki

 

Końcowa kolejność:

 

1. Parkowa Team Narol

2. Tomasovia

3. Jako Tacy Łaszczówka

4. Stars Tarnawatka

 

Turniej Narol 264

 

 

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!