[the_ad_group id="53"]

OLD BOYS’ TEAM Tomasovia wygrywa po raz drugi turniej w Kazimierzu Dolnym

20151003 154530

 

Dnia 3 października w Kazimierzu Dolnym odbył się Turniej Oldbojów im. Kazimierza Górskiego „Dla Promocji Kazimierza Dolnego”. Przez cały dzień na murawie rywalizowało osiem drużyn, wśród których nie zabrakło zespołu Tomasovii.

 

Forma rozgrywek była taka, iż wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywane były mecze każdy z każdym. Tomaszowianie trafili do grupy, w której za przeciwników mieli Wisłę Puławy, Lotników z Warszawy oraz Gminę Chełm. I to właśnie ta drużyna była pierwszym rywalem naszych graczy, która o jednego gola okazała się lepsza. Zdecydowanie lepiej było w kolejnych dwóch meczach, ponieważ Tomasovia w pokonanym polu zostawiła Wisłę Puławy i Lotników z Warszawy, choć łatwo nie było, gdyż przeciwnicy postawili trudne i twarde warunki gry.

 

20151003 154524

 

Dwa zwycięstwa i porażka pozwoliły naszej drużynie uzyskać awans do półfinału turnieju, a tutaj rywalem byli gracze z TVP Lublin. Podczas regulaminowego czasu gry był wynik remisowy i finalistę musiały wyłonić rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się tomaszowianie, którzy tym samym mogli się cieszyć z awansu do najważniejszego meczu zawodów. Tutaj po raz drugi w tym turnieju nasi piłkarze za rywali mieli Gminę Chełm. Tym razem górą byli piłkarze Tomasovii, którzy tak jak w półfinale lepiej wykonywali rzuty karne.

 

Nadmienić trzeba, że nasza drużyna po raz drugi wygrała turniej w Kazimierzu Dolnym, ponieważ triumfowała w tych samych zawodach przed rokiem. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na puchary i nagrody indywidualne. Statuetkę najlepszego piłkarza turnieju otrzymał zawodnik naszego zespołu Jarosław Korzeń. My oczywiście gratulujemy wszystkim naszym piłkarzom udanego startu i liczymy na dalsze udane występy również w turniejach halowych, w jakich zapewne nie raz podczas nadchodzącej zimy wezmą udział.

 

Wyniki:

 

Gmina Chełm – Tomasovia 2:1 / gol: Kobiałka

Tomasovia  Wisła Puławy 2:1 / gole: Korzeń, Bilewicz

Lotnicy z Warszawy – Tomasovia 4:5 / gole: Korzeń, Orzechowski, Kobiałka, Dec, Bilewicz

Półfinał:Tomasovia – TVP Lublin 1:1 / gol: Korzeń / karne 5:4

Finał: Tomasovia – Gmina Chełm 1:1 / gol: Dec / karne 7:6

Klasyfikacja generalna turnieju:

 

Miejsce I – Tomasovia Tomaszów Lubelski
Miejsce II – Oldboje Gmina Chełm
Miejsce III – TVP Lublin
Miejsce IV – Oldboje Kazimierz
Miejsce V – Oldboje Wisła Puławy
Miejsce VI – Policja Puławy
Miejsce VII – PSP J.R. G5 Warszawa
Miejsce VIII – Lotnicy z Warszawy

 

20151003 154548

 

Tomasovia wystąpiła w składzie: Tomasz Pijajko – Bramkarz, Krzysztof Bilewicz, Mariusz Kobiałka, Piotr Nadwodnik, Piotr Dec, Jarosław Korzeń, Andrzej Orzechowski, Jacek Gontarz.

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy bramkarz: Patryk Drozd – TVP Lublin

Najlepszy zawodnik: Jarosław Korzeń – Tomasovia

 

Jeśli organizatorzy jakiegoś turnieju Oldbojów chcieliby wysłać zaproszenie naszej drużynie na dany turniej, to przypominamy, że można to zrobić poprzez adres e-mail naszego serwisu redakcja1923@o2.pl , gdzie potem przekażemy wszystko odpowiednim osobom i pomożemy nawiązać z nimi kontakt, lub pisząc pod adres: miros1955ter@gmail.com .