[the_ad_group id="53"]

Odwdzięczyli się rywalom za wiosenną porażkę. Stal Kraśnik – Tomasovia 2:4

W sobotę rano piłkarze Tomasovii rozegrali kolejne trzecie tego lata spotkanie kontrolne, gdzie w Kraśniku zmierzyli się z miejscową Stalą. Przypomnijmy, że rywale wygrali w minionym sezonie rozgrywki IV lubelskiej i od nowego sezonu będą występowali na boiskach III ligi.

 

Dla podopiecznych trenera Pawła Babiarza była to bardzo dobra okazja, by sprawdzić się na tle bardzo silnego rywala, który prowadzony jest od tego lata przez byłego piłkarza m.in. Tomasovii Jarosława Pacholarza. Tomaszowianie rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, ponieważ już w 1 minucie po rajdzie prawym skrzydłem minimalnie chybił Michał Dudziński. Wyraźnie zaskoczeni postawą „niebiesko-białych” kraśniczanie pierwszego gola stracili 5 minut później, gdy uderzenie sprzed pola karnego oddał Patryk Krosman bramkarz „wypluł” piłkę przed siebie, a czyhający w polu karnym Kacper Nastałek tylko dopełnił formalności. Drugi gol dla Tomasovii padł w 44 minucie z rzutu wolnego, gdy strzał oddał Michał Towbin futbolówka po drodze, odbiła się od jednego z piłkarzy Stali i wpadła do bramki obok zupełnie zdezorientowanego bramkarza. Dwubramkowym prowadzeniem naszego zespołu dodajmy całkowicie zasłużonym, zakończyła się pierwsza część meczu.

 

Gdy po przerwie w 53 minucie gospodarze zdobyli gola za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Rafała Króla, wydawało się, że Stal może odmienić losy meczu. Nic z tych rzeczy. Już minutę po stracie gola wynik podwyższył nowy napastnik Tomasovii Damian Rataj, natomiast w 65 minucie czwartego gola zdobył Tomasz Kłos. Podopiecznym trenera Pacholarza udało się zmniejszyć rozmiary porażki, po tym, jak kolejny rzut karny wykorzystał Dawid Karczewski.

 

Następne spotkanie kontrolne piłkarze Tomasovii rozegrają w sobotę 28 lipca w Lublinie z miejscowym Motorem.

 

***

 

Stal Kraśnik – Tomasovia 2:4 (0:2)

bramki: Król 53′, Karczewski 78′ – Nastałek 6′, Towbin 44′, Rataj 54′, Kłos 65′

 

Tomasovia: Waśkiewicz – Szuta, Smoła,Turewicz Łeń – Baran, Mruk, Krosman, Żerucha, Dudziński – Nastałek. Na zmiany wchodzili: Krawczyk, Rataj, Iwanicki, Nisztuk, Towbin, Kłos, Orzechowski, Kulpa.