[the_ad_group id="53"]

Minimalna, ale zasłużona wygrana. Tomasovia – Victoria Żmudź 1:0

W środę 12 sierpnia rozegrana została III kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi. Piłkarze Tomasovii po raz drugi w tym sezonie zaprezentowali się swoim kibicom, gdzie podejmowali zespół Victorii Żmudź.  Tomaszowianom nigdy nie grało się lekko z tym rywalem, o czym świadczą wyniki z poprzednich sezonów, gdzie na cztery rozegrane mecze w Tomaszowie „niebiesko-białym” tylko raz udało się wygrać, a pozostałe pojedynki kończyły się rezultatami remisowymi. 

 

Wczorajszy mecz zdominowała głównie walka w środkowej strefie boiska. Ekipę gości wyraźnie zadowalał remis, więc od początku meczu Victoria postawiła „mur” na własnej połowie, którego dość długo podopieczni trenera Pawła Babiarza nie mogli przebić. Ta sztuka udała im się w 78 min, kiedy to Damian Szuta zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie był jego młodszy brat Jakub, a ten nie zmarnował swojej okazji i pokonał bramkarza gości. To jest czwarty gol w trzecim spotkaniu młodego napastnika naszego zespołu.

 

Podczas  wczorajszego pojedynku nie było zbyt dużo okazji bramkowych, a na pewno mniej niż w poprzednich meczach, ale mimo to okazje były i wcześniej do zdobycia goli. Trzeba jednak przyznać, iż gościom dopisywało również szczęście tak jak w 32 min, gdy piłka po uderzeniu zdobywcy jedynego gola Jakuba Szuty trafiła w słupek, czy w 51 min kiedy to Patryk Słotwiński oddał uderzenie, po którym futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki. Przez cały mecz rywale oddali tylko jeden celny strzał w światło bramki tomaszowian w 68 min, ale Karol Krawczyk nie miał najmniejszych problemów z obroną. 

 

Po wczorajszym meczu Tomasovia nadal zajmuje pozycję lidera. W kolejnym spotkaniu Tomasovię czeka wyjazd do Bychawy na kolejny trudny pojedynek, gdzie rywalem będzie miejscowy Granit. Ten mecz rozegrany zostanie w niedzielę 16 sierpnia o godz. 17:00.

 


 

Tomasovia – Victoria Żmudź 1:0 ( 0:0 )

bramki: J.Szuta 78′

 

Tomasovia: Krawczyk – Żurawski, Chmura, Zozulia, Rojek (58′ Pleskacz) – Karólak (75′ Baran), Smoła (72′ Dorosz), Skiba, Słotwiński, D.Szuta (90′ Iwanicki) – J.Szuta (88′ Sałamacha)

 

Żółte kartki: Rojek, Pleskacz, Baran – K.Sawa, Brzozowski

 

Sędzia: Kacper Gil (główny), Robert Kędziora, Bernard Kostrubiec (asystenci) –  OKS Zamość

 

Widzów: 350