[the_ad_group id="53"]

II miejsce Oldbojów Tomasovii w Narolu (wyniki + zdjęcia)

W niedzielę 7 lipca odbył się w Narolu coroczny turniej „Parkowa Cup” , w którym wystąpiły drużyny oldbojów 35+ z województw Lubelskiego oraz Podkarpackiego. Wśród 8 drużyn biorących udział tradycyjnie nie zabrakło oldbojów Tomasovii, którzy trafili do grupy A z Orkanem Bełżec, Horyniec Zdrój i gospodarzami Roztoczem Narol. 

 

Nasi piłkarze przez fazę grupową przeszli niczym burza odnosząc komplet zwycięstw zdobywając w sumie 10 goli i tracąc, zaledwie jednego gola. Schody rozpoczęły się od meczu półfinałowego, gdzie rywalem był Traper Lubaczów. Tomaszowianie bardzo długo nie mogli skruszyć „muru”, który postawili przed własną bramką rywale, ale pod koniec meczu decydującego gola na wagę awansu do finału zdobył Ireneusz Baran. 

 

W finale przeciwnikiem piłkarzy Tomasovii był zespół Starostwa Powiatowego z Tomaszowa Lubelskiego, który bardzo dobrze sobie radził podczas niedzielnych zawodów. Już sam awans do finału Starostwa był sporą niespodzianką, tym bardziej że piłkarze tego zespołu musieli sobie radzić bez wicestarosty Jarosława Korzenia, który wystąpił po drugiej stronie boiska. Tomaszowianie byli zdecydowanie faworytem tego meczu, ale jak się okazało sensacja stała się faktem, ponieważ  piłkarze ze Starostwa wygrali 2:1 i tym samym cały turniej.  

 

Rezultaty grupowe:

 

Horyniec Zdrój – Tomasovia 1:5 (bramki: Baran x2, Brytan x2, Stefanik)

Roztocze Narol – Tomasovia 0:2 (bramki: Legeżyński, Baran)

Tomasovia – Orkan Bełżec 3:0 (bramki: Baran, Stefanik, Stawarski)

 

Tomasovia wystąpiła w składzie: (Górny rząd od lewej) – Jarosław Korzeń, Bogdan Stawarski, Zenon Maksymiak, Piotr Orzechowski, Ireneusz Baran. (Dolny rząd od lewej) – Piotr Towbin (kierownik drużyny), Jarosław Legeżyński, Sebastian Brytan, Bartosz Stefanik.

 

Półfinał: 

 

Traper Lubaczów – Tomasovia 0:1 (bramka: Baran)

 

Finał:

 

Tomasovia – Starostwo Powiatowe 1:2 (bramka: Baran)

 

Końcowa klasyfikacja:

 

1. Starostwo Powiatowe
2. Tomasovia
3. Horyniec Zdrój
4. Traper Lubaczów

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepszy piłkarz – Jacek Gontarz (Starostwo Powiatowe)
Król strzelców – Ireneusz Baran (Tomasovia 6 goli)
Najlepszy bramkarz – Zenon Maksymiak (Tomasovia)