Grad goli w meczu z beniaminkiem III -ligi. KS Wiązownica – Tomasovia 5:3

W środę 15 lipca mecz kontrolny rozegrali  piłkarze Tomasovii, dla których był to przedostatni taki mecz przed startem nowego sezonu. Rywalem podopiecznych trenera Pawła Babiarza był beniaminek III -ligi z Podkarpacia zespół KS Wiązownica. Spotkanie zakończyło się porażką „niebiesko-białych” 5:3.

Wczorajszy mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części, dopóki tomaszowianie mieli siły byli równorzędnym rywalem dla III -ligowca z Wiązownicy i ta połowa zakończyła się rezultatem remisowym 2:2, choć oba zespoły miały jeszcze swoje okazje na zmianę wyniku. Po przerwie tomaszowianom, którzy wracali z obozu we Frampolu, gdzie trenowali dwa razy dziennie wyraźnie zabrakło tzw. prądu, czyli sił. Do tego z różnych powodów trener Babiarz nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników Ireneusza Barana, Patryka Dorosza, Bartłomieja Pleskacza, Michała Towbina, Damiana Chmury, Jakuba Szuty. Doświadczony zespół gospodarzy wykorzystał ten fakt bezlitośnie strzelając w drugiej połowie trzy gole. Piłkarze Tomasovii mimo wspomnianego zmęczenia ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku i ta sztuka udała im się w końcówce meczu, kiedy to Arkadiusz Smoła zdobył trzeciego gola.

To był przedostatni sparing piłkarzy Tomasovii przed rozgrywkami ligowymi. Do rozegrania podopiecznym trenera Pawła Babiarza pozostał mecz kontrolny z Huczwą Tyszowce, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę.

KS Wiązownica – Tomasovia 5:3 ( 2:2 )

bramki: Rop x2, Buć x2, Szafar – D.Szuta 12′, Zawodnik testowany III 29′, Smoła 85′

Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Błajda, Zozulia, Zawodnik testowany I – Zawodnik testowany II, Skiba, Smoła, Słotwiński, D.Szuta – Zawodnik testowany III. Na zmiany wchodzili: Krawczyk, Iwanicki, Witkowski, Olenkiewicz.

fot: Olga Sokolenko Fotograf