[the_ad_group id="53"]

Gra się do gwizdka sędziego. Tomasovia – Stal Kraśnik 0:1

W środę 17 lutego spotkanie kontrolne rozegrali piłkarze Tomasovii. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zamościu rywalem podopiecznych trenera Pawła Babiarza była III -ligowa Stal Kraśnik. To kolejny przeciwnik z wyższej klasy rozgrywkowej i ponownie tak jak podczas sobotniego sparingu z Podlasiem w Białej Podlaskiej obu zespołom przyszło rywalizować w niełatwych m.in. przy ciągłych opadach śniegu warunkach pogodowych. 

 

Mimo że oba zespoły są na innym etapie przygotowań, ponieważ  III liga wznawia rozgrywki 27/28 lutego, natomiast IV dwa tygodnie później mecz pomiędzy obiema ekipami mógł się podobać. Tomaszowianie nie odstawali od swoich konkurentów, jednak pod bramką rywali brakowało zimnej krwi i skutecznego wykończenia akcji, więc pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Jedyny gol środowego starcia padł w drugiej części i zdobyli go piłkarze z Kraśnika, którzy również mieli swoje szanse w tym meczu. Trzeba jednak przyznać,  że Stal zdobyła gola przy dużej pomocy naszych zawodników. W 75 min po rzucie wolnym i walce o piłkę na linii pola karnego podopieczni trenera Pawła Babiarza oczekiwali odgwizdania ręki po stronie kraśniczan, przez co wszyscy stanęli i przestali grać. Na ich nieszczęście gwizdek arbitra milczał, a największym sprytem popisał się w całej sytuacji Krystian Pietrzyk, oddając uderzenie z dystansu, po którym futbolówka ku zdziwieniu wszystkich ugrzęzła w bramce Łukasza Bartoszyka.  Po tej dość niecodziennej i kuriozalnej stracie gola tomaszowianie dążyli do remisu, mając do tego swoje okazje, lecz żadnej z nich nie potrafili wykorzystać i to Stal cieszyła się ze zwycięstwa, po końcowym gwizdku sędziego.

 

W najbliższą sobotę o godz. 12:00 na drodze Tomasovii stanie kolejny przedstawiciel III – ligi Hetman Zamość. Ten mecz, który będzie rozgrywany bez udziału kibiców będzie generalnym sprawdzianem zamościan przed rozgrywkami ligowymi.

 

Tomasovia – Stal Kraśnik  0:1 (0:0)

bramki: Pietrzyk 75′

 

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz, Chmura, Zozulia, Karólak – Skiba, Słotwiński, Smoła, Kycko -Dorosz, J.Szuta. Na zmiany wchodzili: Matterazzo, Sałamacha, Baran, A. Żurawski, M.Żurawski, D.Szuta.