[the_ad_group id="53"]

Generalny sprawdzian na piątkę. Tomasovia – Huczwa Tyszowce 5:0

Ostatni mecz kontrolny przed rozgrywkami ligowymi mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy na płycie głównej tomaszowskiego stadionu podejmowali Huczwę Tyszowce. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Jacka Paszkiewicza.

Od samego początku meczu inicjatywę posiadali piłkarze Tomasovii co dosyć szybko, bo już w 2 minucie udokumentowali zdobytym golem, kiedy to fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Huczwy i dzięki temu Przemysław Orzechowski mógł skierować piłkę do pustej bramki. Na drugiego gola zgromadzeni widzowie musieli poczekać do 41 minuty, którego zdobył Damian Szuta. Wcześniej oba zespoły miały swoje szanse, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Drużyna Huczwy najlepszą okazję miała w 35 minucie, ale piłka po uderzeniu sprzed pola karnego Przemysława Siomy trafiła w poprzeczkę tomaszowskiej bramki. Druga połowa rozpoczęła się tak samo, jak pierwsza, czyli od szybkiego gola, którego zdobył ponownie Damian Szuta. Tomaszowianie w tej części gry zdobyli jeszcze dwa gole, których autorami byli Karol Karólak w 73 minucie oraz Przemysław Orzechowski w 76 minucie, chociaż okazji do zdobycia dalszych goli nie brakowało jak choćby po uderzeniu z rzutu wolnego przez Arkadiusza Smołę, kiedy to futbolówka trafiła w słupek bramki Huczwy. Ostatecznie Tomasovia odniosła wysokie pewne zwycięstwo.

Przed naszymi piłkarzami już tylko rozgrywki ligowe. Za tydzień 7 sierpnia w ramach I kolejki „niebiesko – biali” podejmą na własnym boisku o godz. 17:00 beniaminka, który awansował z chełmskiej klasy okręgowej Kłos Chełm.

***

Tomasovia – Huczwa Tyszowce 5:0 (2:0)
bramki: Orzechowski 2′, 76′, Szuta 41′, 49′, Karólak 73′

 

Tomasovia: Maksymiak – Skiba, Smoła, Chuikov, Misztal – Karólak, Szuta, Orzechowski, Baran, Staszczak – Kłos Na zmiany wchodzili: Pisarczyk, Wasyl, Lasota, Śrótwa, Iwanicki, zawodnik testowany