Dwie odmienne połowy i minimalna porażka z silnym rywalem. JKS 1909 Jarosław – Tomasovia 4:3

JKS 1909 JAROSŁAW 138

Wczoraj piłkarze Tomasovii rozegrali przedostatni mecz kontrolny w Jarosławiu, gdzie za przeciwnika mieli miejscowy JKS 1909. Bardzo liczna jak na mecz kontrolny w sile około 300 osób publiczność spragniona futbolu nie miała podstaw do nudy, ponieważ piłkarze obu drużyn zdobyli, aż siedem goli.

Gospodarze do wczorajszego meczu przystąpili w najsilniejszym zestawieniu, gdzie było można zobaczyć m.in. 20 – krotnego reprezentanta Polski Mariusza Kukiełkę, czy Walerija Sokolenko byłego obrońcę Motoru Lublin. Pierwsza połowa toczyła się pod zdecydowane dyktando gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali dosyć szybko, bo już w 9 minucie. Wtedy to dała o sobie znać dwójka piłkarzy pozyskana z Resovii Rzeszów Kacper Rop, który zagrał prostopadłą piłkę do Sebastiana Dziedzica, a ten uderzeniem po długim rogu nie dał najmniejszych szans testowanemu bramkarzowi Tomasovii. Podopieczni trenera Paszkiewicza mieli znakomitą okazję do wyrównania w 17 minucie, lecz Igor Paskiv z trzech metrów trafił w bramkarza zamiast do bramki gospodarzy.

W 26 minucie miejscowi mieli rzut wolny niemal z linii pola karnego na wprost tomaszowskiej bramki. Do piłki podszedł Rafał Kycko i strzałem praktycznie w środek bramki wykorzystał złe ustawienie bramkarza naszej drużyny podwyższając prowadzenie. Mimo przewagi jarosławian nasi gracze walczyli i szukali swoich okazji do strzelenia gola kontaktowego. Taka nadarzyła się w 32 minucie po wrzutce w pole karne Marcina Żurawskiego, ale mający znakomitą okazję zawodnik testowany mimo efektownego szczupaka nie zdołał pokonać bramkarza Piotra Ciska. Na domiar złego trzy minuty później to JKS zdobył trzeciego gola za sprawa testowanego Dawida Kuligi i wydawało się, że jest po meczu, a Tomasovię czeka ciężki pogrom tym bardziej, iż podczas pierwszej połowy gospodarze obijali dwukrotnie poprzeczkę bramki naszego zespołu.

JKS 1909 JAROSŁAW 101

W przerwie trenerzy obu drużyn dokonali w swoich składach kilka zmian i obraz meczu zupełnie się zmienił, bo przez drugą część dominowali tomaszowianie. Już w 51 minucie chytrym strzałem sprzed pola karnego popisał się Tomasz Kłos i bramkarz miejscowych musiał udać się po piłkę do własnej bramki. W 65 minucie znakomita wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Michała Skiby jednak żaden z naszych graczy nie sięgnął piłki głową i ta ostatecznie zatrzymała się na poprzeczce bramki. Podczas drugiej połowy tak jak gospodarze w pierwszej części „niebiesko-biali” dwukrotnie obijali poprzeczkę miejscowych.

Gola kontaktowego nasi gracze zdobyli w 66 minucie, gdy strzał Tomasza Kłosa dobił testowany zawodnik. Ten gol dodał jeszcze bardziej animuszu Tomasovii, która dążyła do wyrównania. Ta sztuka udała jej się w 82 minucie, gdy fantastycznym lobem bramkarza popisał się kolejny z testowanych zawodników. Nasi piłkarze zdobyli nawet czwartego gola, lecz arbiter liniowy pokazał pozycję spaloną. Gdy wydawało się, iż mecz zakończy się w sumie sprawiedliwym remisem to w 90 minucie Michał Skiba wyciął w polu karnym Karola Wróbla, a to oznaczało rzut karny dla JKS. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Kycko, który przesądził o zwycięstwie swojej drużyny, ponieważ sędzia po golu z karnego już nawet nie wznawiał gry.

JKS 1909 JAROSŁAW 069

Następny mecz kontrolny Tomasovia rozegra w najbliższą sobotę, kiedy to w generalnej próbie przed sezonem zmierzy się u siebie z Kryształem Werbkowice. Ten mecz zaplanowany jest na godz. 17:00, choć czynione są starania, by odbył się godzinę wcześniej. Zachęcamy do śledzenia naszego serwisu, gdzie na pewno podamy dokładną godzinę tego meczu, gdy ta zostanie ostatecznie ustalona.

JKS 1909 Jarosław –Tomasovia 4:3 (3:0)

bramki: Dziedzic 9′, Kycko 26′, 90′ (z karnego), Kuliga 35′ – Kłos 51′, zawodnik testowany V 66′, zawodnik testowany VI 82

Tomasovia: zawodnik testowany I – Żurawski, Smoła, Skiba, Szuta – zawodnik testowany II, Baran, zawodnik testowany III – Paskiv, zawodnik testowany IV. Na zmiany wchodzili: zawodnik testowany V, Gęborys, Kłos, Ratyna, zawodnik testowany VI, Oznański.

Serwis Tomasovia.Tomaszow.info informuje, że wykorzystywanie materiałów zdjęć itd., które są własnością naszej redakcji zamieszczanie ich w innych mediach tj. na stronach internetowych, czy w gazetach, a także kopiowanie newsów i umieszczanie ich na innych stronach internetowych bez zgody pisemnej naszego serwisu jest zabronione!