[the_ad_group id="53"]

Druga porażka w meczu sparingowym. Lewart Lubartów – Tomasovia 1:0

Drugie spotkanie kontrolne mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy w sobotnie popołudnie zmierzyli się w Lublinie z ligowym rywalem Lewartem Lubartów. Podczas rozgrywek ligowych jak pamiętamy dwukrotnie lepsi byli piłkarze naszego zespołu, jednak tym razem górą okazali się gracze Lewartu.

Piłkarze Tomasovii udali się do Lublina bez kilku swoich podstawowych zawodników m.in. Łukasza Bartoszyka, Michała Skiby, Piotra Jońca, Łukasza Chwały, Marcina Żurawskiego, Przemysława Orzechowskiego, Tomasza Kłosa. Jednak nieobecnych zastąpili piłkarze testowani, których w sumie było tym razem sześciu.

 

O samym spotkaniu niewiele da się powiedzieć, ponieważ fatalny stan sztucznego boiska przy „Arenie Lublin”, gdzie było bardzo ślisko, a fragmentami jak przyznawali nasi gracze i trener wręcz niebezpiecznie spowodował, że piłkarze obu drużyn bardziej skupiali się na tym, by w całości dotrwać do końca meczu niż o piłkarskich „fajerwerkach”. Nie mniej kibice zgromadzeni wokół boiska zobaczyli gola, który jak się potem okazało rozstrzygnął całe spotkanie. Wszystko za sprawą Ernesta Wiącka, który w 20 minucie przymierzył po dalszym słupku z około 20 metrów tak, że golkiperowi naszego zespołu nie pozostało nic innego, jak tylko wyciągnąć futbolówkę z własnej bramki. Ogólnie w tym meczu sytuacji czysto bramkowych było jak na lekarstwo dominowała głównie walka w środku boiska i można je było policzyć na palcach jednej ręki. Ze strony Tomasovii okazji nie wykorzystał m.in. Ireneusz Baran i spotkanie ostatecznie zakończyło się minimalną porażką tomaszowian.

 

Następny mecz kontrolny piłkarze Tomasovii rozegrają w sobotę 30 stycznia z Igrosem Krasnobród o godz. 11:00. Wstępnie spotkanie to miało zostać rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubyczy Królewskiej, lecz niewykluczone, że jeśli aura za oknami pozwoli to zostanie rozegrane na obiektach naszego stadionu. Oczywiście, o wszystkim poinformujemy, gdy zapadną ostateczne decyzje.

 

Lewart Lubartów – Tomasovia 1:0 (1:0)

bramka: Wiącek 20′

 

Tomasovia: Goral (46′ Maksymiak) – Misztal, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Konopa – Baran, Szuta, Ratyna, Raczkiewicz, Mazurkiewicz – Zawiślak. Ponad to zagrali: zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV, Gęborys, zawodnik testowany V, Krosman, Śrótwa, zawodnik testowany VI, Piątkowski.