[the_ad_group id="53"]

Derby powiatu tomaszowskiego dla Tomasovii!. Tomasovia – Huczwa Tyszowce 2:1

Pierwszy mecz ligowy w ramach nowego sezonu 2018/19 wI IV lidze rozegrali wczoraj piłkarze Tomasovii, którzy w meczu derbowym podejmowali na własnym boisku beniaminka Huczwę Tyszowce. Trzymające do końca w napięciu spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Pawła Babiarza 2:1.

Pierwszy gol to zasługa Macieja Żeruchy, który w 25 minucie wyłuskał piłkę spod nóg Damianowi Okalskiemu, po czym pobiegł z nią w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Łukasza Kwarcianego i arbitrowi meczu nie pozostało nic innego, jak tylko odgwizdać rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Łukasz Mruk i jednobramkowym prowadzeniem naszej drużyny zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części licznie zgromadzona na trybunach tomaszowskiego stadionu publiczność obejrzała jeszcze dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn.

Gdy boiskowy zegar wskazywał 60 minutę na strzał z dystansu zdecydował się Damian Ziółkowski, który zrobił to tak, że piłka zatrzepotała w samym okienku bramki strzeżonej przez Piotra Waśkiewicza. Radość Huczwy z remisu trwała, zaledwie 6 minut. W 66 minucie Kacper Nastałek uciekł na skrzydle Stanisławowi Aniołowi i wbiegł w pole karne pod końcową linię boiska, by następnie odegrać futbolówkę do nadbiegającego Bartosza Iwanickiego, który dał prowadzenie swojej drużynie a jak się potem okazało ustalił wynik meczu.

Następne spotkanie ligowe piłkarze Tomasovii rozegrają w niedzielę o godz. 14:00 w Kocku z miejscowym Polesiem.

Tomasovia – Huczwa Tyszowce 2:1 (1:0)

bramki: Mruk 25′ (karny), Iwanicki 66′ – Ziółkowski 60′

Tomasovia: Waśkiewicz (77′ Krawczyk) – Szuta , Smoła, Turewicz, Łeń – Krosman (61′ Iwanicki), Żerucha, Mruk,Orzechowski (80′ Raczkiewicz) – Kłos (58′ Nastałek), Rataj (90+4′ Dudziński)

Żółte kartki: Łeń, Kłos – Anioł, Materna

Sędziował: Sylwester Wuczko (główny), Mateusz Pizoń, Paweł Stańko (asystenci) – (KS Lublin)