[the_ad_group id="53"]

Derbowa dominacja. Tomasovia – Huczwa Tyszowce 2:0

Pierwszy mecz ligowy w roku 2021 mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy w derbach powiatu tomaszowskiego zmierzyli się w Lubyczy Królewskiej z Huczwą Tyszowce. To niecodzienna sytuacja by tomaszowianie mecze w roli gospodarza rozgrywali mecze na obcych obiektach, ale niestety aura nie pozwoliła pracownikom OSiR mimo ich olbrzymich wysiłków, by odpowiednio przygotować murawę do bezpiecznego dla piłkarzy obu drużyn rozegrania meczu. Zanim został rozegrany sobotni mecz piłkarze obu drużyn uczcili chwilą ciszy pamięć zmarłego nie tak dawno Henryka Kawałko działacza, sponsora i wielkiego kibica naszego klubu i zespołu. 

 

Sam mecz nie zapisze się raczej na długo w pamięci kibiców oglądających mecz przez internet, ponieważ był on jednostronny bez spodziewanych emocji. Od pierwszej minuty przewaga i to zdecydowana należała do Tomasovii, która starała się rozbić zmasowaną obronę Huczwy by zdobyć gola. W pierwszej części tomaszowianie raz pokonali stojącego w bramce tyszowian Piotra Waśkiewicza zdecydowanie najlepszego piłkarza po stronie rywali, a dokonał tego w 33 min Adrian Żurawski, który tym samym zdobył swojego debiutanckiego gola na IV -ligowych boiskach. Podopieczni trenera Pawła Babiarza mieli przed tym golem inne swoje okazje na objęcie prowadzenia, ale nie potrafili ich wykorzystać, a raz Huczwę po uderzeniu piłki z rzutu wolnego przez Arkadiusza Smołę uratowała poprzeczka. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nie mająca argumentów w ofensywie Huczwa była głęboko zepchnięta do defensywy, a tomaszowianie starali się przebić ten mur w poszukiwaniu kolejnych bramek. Tak jak w pierwszej połowie, tak i teraz udało to im się raz. W 71 min Patryk Słotwiński wypuścił na prawym skrzydle w bój Adriana Żurawskiego, który odegrał futbolówkę do Rafała Kycko ten natomiast wyłożył ją w polu karnym Damianowi Szucie, który nie zmarnował okazji na zdobycie swojego gola. Tym samym Tomasovia odniosła pewne i całkowicie zasłużone zwycięstwo. 

 

W najbliższą sobotę podopiecznych trenera Pawła Babiarza czeka zdecydowanie cięższe zadanie w Werbkowicach, gdzie Tomasovię czeka mecz z Kryształem.

 


Tomasovia – Huczwa Tyszowce 2:0 ( 1:0)

bramki: A.Żurawski 33′, D.Szuta 71′

 

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz, Chmura, Zozulia, Karólak (67′ Karólak) – Skiba, Słotwiński (86′ Matterazzo), Smoła (67′ Kycko), A. Żurawski, D. Szuta (86′ M.Żurawski) – Dorosz (72′ J.Szuta)

 

Żółte kartki: Chmura

 

Sędzia: Mateusz Pizoń (główny), Marcin Gawlik, Jakub Komendarski (asystenci) – KS Lublin

 

Widzów: Mecz bez udziału publiczności