[the_ad_group id="53"]

Czas na pierwszy sparing. W środę Tomasovia zagra z Motorem Lublin

Po kilkutygodniowej przerwie zimowej do rozgrywania spotkań powracają piłkarze Tomasovii. Oczywiście będą to najpierw spotkania kontrolne, których w sumie zaplanowano 10. Już jutro podopiecznych trenera Pawła Babiarza czeka pierwsze takie spotkanie, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie II – ligowy Motor Lublin.

Motoru nie trzeba zapewne przedstawiać sympatykom futbolu, ponieważ wszyscy wiedzą co to za zespół i jakie ma ambicje sportowe. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego w II -ligowych rozgrywkach zajmują aktualnie 7 miejsce, ale nikt nie ukrywa w Lublinie, że celem jest awans na zaplecze Ekstraklasy, a w późniejszej perspektywie kolejny awans na najwyższy szczebel rozgrywek. O ile dla tomaszowian będzie to pierwszy mecz kontrolny w tym roku, o tyle dla lublinian drugi. W miniony weekend drużyna Motoru rozegrała mecz w Łodzi z tamtejszym ŁKS, gdzie przegrała 1:2, choć długo prowadziła po golu Filipa Wójcika. Jednak końcówka należała do gospodarzy, którzy ostatecznie odnieśli zwycięstwo.

Ostatni raz Motor i Tomasovia zagrały ze sobą mecz kontrolny zimą 2020 roku i wtedy lublinianie okazali się lepsi, wygrywając 2:1. Gola w tamtym meczu dla „niebiesko-białych” zdobył Wojciech Gęborys.

Środowe spotkanie obu drużyn rozegrane zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie, a jego początek zaplanowano na godz. 13:00.