[the_ad_group id="53"]

Były III -ligowiec z Wiązownicy słabszy od Tomasovii

W środę 21 lipca trzeci mecz kontrolny rozegrali piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza tym razem za rywala mieli spadkowicza z III ligi KS Wiązownica. Gospodarze to chyba największy pechowiec, ponieważ do utrzymania we wspomnianej klasie rozgrywkowej zabrakło, zaledwie dwóch punktów. Nie mniej mecz mimo wszystko zapowiadał się interesująco. 

 

Jego początek to przewaga miejscowych, którzy wysoko wyszli do naszych piłkarzy, ale poza kilkoma stałymi fragmentami gry nie przyniosło to im efektów w postaci goli. Zresztą wigoru i animuszu do takiej gry drużynie z Wiązownicy starczyło tylko na kwadrans, ponieważ od tego momentu inicjatywa na murawie już do końca meczu należała do tomaszowian. Bardzo szybko przełożyło się to na rezultat, ponieważ już w 23 min Patryk Dorosz uderzeniem z 16 metrów dał prowadzenie Tomasovii. Gdy 180 sekund później Damian Szuta podwyższył rezultat, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem  stało się jasne, że gospodarzom będzie ciężko o korzystny końcowy wynik. Losy meczu rozstrzygnęły  się na początku drugiej połowy. Najpierw w 52 min trzeciego gola dla „niebiesko-białych” zdobył Patryk Słotwiński, natomiast w 55 min honorowego gola za sprawą Patryka Zielińskiego zdobyli gospodarze. Więcej goli już nie było  i mecz zakończył się całkowicie zasłużoną wygraną Tomasovii. 

 

W najbliższą sobotę Tomasovia rozegra przedostatni mecz kontrolny przed rozgrywkami ligowymi. Na tomaszowskim stadionie o godz. 11:30 podopieczni trenera Babiarza zagrają z ligowym rywalem i beniaminkiem III ligi Koroną Rzeszów.

 

KS Wiązownica – Tomasovia 3:1  (0:2)

bramki: Zieliński  55′ – Dorosz 23′, D.Szuta 26′, Słotwiński 52′

 

Tomasovia: Bartoszyk – Pleskacz, Zawodnik testowany I, Chodziutko, Zozulia – Smoła, Słotwiński, Orzechowski, Lasota, D.Szuta – Dorosz. Na zmiany wchodzili: Krawczyk, Kycko, Anioł, Matterazzo, A. Żurawski, J.Szuta, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III.