[the_ad_group id="53"]

Bez przełamania na własnym boisku. Tomasovia – Stal Stalowa Wola 0:3

Spotkanie ligowe w ramach XII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupa IV rozegrali w niedzielę 10 października piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza na własnym boisku podejmowali 7 zespół w tabeli przed tą kolejką Stal Stalowa Wola. Przed naszym zespołem stało bardzo trudne zadanie, ponieważ rywal przed sezonem był typowany przez wielu jako niemal pewniak do wywalczenia promocji do II ligi, a dodatkowo szkoleniowiec tomaszowian nie mógł skorzystać z aż 7 zawodników, gdzie każdy potencjalnie mógłby wybiec w podstawowej jedenastce. W gronie nieobecnych znaleźli się Łukasz Bartoszyk, Maciej Orzechowski, Patryk Dorosz, Arkadiusz Smoła, Patryk Słotwiński, Michał Skiba, Piotr Chodziutko. Dobrą informacją jest natomiast powrót na boiska ligowe po długiej, bo po ponad rocznej przerwie Kacpra Błajdy, który był wyróżniającą się postacią, tak jak bramkarz Karol Krawczyk, dla którego wczorajszy mecz był debiutem w III lidze. Niestety golkiper „niebiesko-białych” nie będzie swojego debiutu wspominał miło, ponieważ rywale trafili do jego bramki trzykrotnie i zasłużenie wygrali 3:0.

 

Piłkarze Tomasovii na ten mecz obrali taktykę defensywną z myślą, aby przede wszystkim nie stracić gola i wyczekując na swoją okazję do jakiejś kontry, która pozwoliłaby strzelić gola. Jednak zespół Stali jest bardzo doświadczonym zespołem i na niewiele w tym meczu pozwolił tomaszowianom. Defensywna taktyka zdawała egzamin bardzo długo, bo do 70 minuty. Wtedy to Jakub Czarniecki sfaulował we własnym polu karnym Bartłomieja Olszewskiego, co skończyło się rzutem karnym dla przyjezdnych. Szymon Jopek silnym uderzeniem w środek bramki dał prowadzenie swojej drużynie. Jak się okazało podczas dalszej fazy meczu, był to początek nieszczęść „niebiesko-białych”, którzy w samej końcówce stracili jeszcze dwa gole. W 86 min Karola Krawczyka uderzeniem z dystansu pokonał Sławomir Duda, natomiast w czwartej z doliczonych minut przez sędziego do meczu zwycięstwo Stali przypieczętował Daniel Świderski. Był to 7 mecz bez zwycięstwa w tym sezonie przed własną widownią naszego zespołu. 

 

Po 12 rozegranych kolejkach Tomasovia w ligowej tabeli zajmuje przedostatnie 17 miejsce. Następny ligowy mecz rozegra 17 października w Sandomierzu z miejscową Wisłą.

 

Tomasovia – Stal Stalowa Wola  0:3 ( 0:0 )

bramki: Jopek 71′ (karny), Duda’ 86′, Świderski 90+3′

 

Tomasovia: 99. Krawczyk – 6. Czarniecki, 2. Turek, 5. Chmura, 13. Zozulia – 16. Pleskacz (11.  Lis 56′), 4. Błajda (9. A.Żurawski 75′), 15. Kycko (3. Kurzępa 75′) 8. M.Żurawski (17. Baran 75′), 18. D.Szuta – 7. J.Szuta 

 

Żółte kartki: Czarniecki, Turek – Wojtak

 

Sędzia: Sebastian Godek (główny), Grzegorz Pytko, Michał Sondej (asystenci) – KS Rzeszów

 

Widzów: 300