[the_ad_group id="53"]

Beniaminek ich postraszył, ale wyjechał bez punktów. Tomasovia – Granit Bychawa 2:1

W niedzielne popołudnie 25 sierpnia trzecie spotkanie ligowe i zarazem drugie przed własną widownią rozegrali piłkarze Tomasovii. Podopieczni trenera Pawła Babiarza podejmowali beniaminka rozgrywek Granit Bychawa. Już przed spotkaniem było wiadomo, że będzie to bardzo trudny pojedynek dla „niebiesko-białych” , ponieważ przeciwnicy tak jak nasz zespół wygrali pierwsze dwa mecze w tym z zawsze silną Lublinianką. Wydarzenia na boisku potwierdziły tylko, szczególnie w ostatnich 30 minutach meczu, że nie będzie w tej lidze przysłowiowym chłopcem do bicia i jeszcze nie jeden zespół straci z nim punkty. Na szczęście ostatecznie tomaszowianom udało się uporać z Granitem i kolejne trzy punkty trafiły na ich konto. 

 

Podczas wczorajszego meczu w barwach Tomasovii zadebiutował nowy piłkarz Wesley Vincent Cain czarnoskóry piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Zawodnik, który w swoim CV ma występy w reprezentacji Kanady do lat 17 debiut może uznać za bardzo udany, ponieważ we wczorajszym meczu zaliczył asystę przy golu Ireneusza Barana, a następnie sam podwyższył wynik na 2:0. 

 

Po trzech rozegranych kolejkach piłkarze Tomasovii zajmują 2 miejsce w tabeli i są obok lidera Lewartu Lubartów  zespołem, który ma na swoim koncie komplet punktów. Następny mecz ligowy tomaszowianie rozegrają już w najbliższą środę 28 sierpnia o godz. 17:00, gdy w meczu derbowym zmierzą się na wyjeździe  z Ładą 1945 Biłgoraj.

 


 

Tomasovia – Granit Bychawa  2:1  ( 1:0)

bramki: Baran 32′, Cain 50′ – Szymala 66′

 

Tomasovia: Waśkiewicz – Pleskacz, Chmura, D.Szuta, Łeń – Cain (90+’), Smoła, Turewicz (83′ Stożek), Żerucha (60′ Gęborys), Baran (88′ J.Szuta) – Rataj (67′ Towbin)

 

Żółte kartki: J.Szuta – Piwnicki, Lewczuk

 

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (główny), Tomasz Korszeń, Filip Ścioch (asystenci) – OKS Biała Podlaska

 

Widzów: 400